1. 130.
  756. kez yeniden izlediğim ve bir kez daha hayran kaldığım film.

  harry potter filmleri arasında genel olarak favori filmim diyemem ama sinematografi anlamında, benim için, açık ara lider konumda kendisi.

  neredeyse her sahnede bir duvar kağıdı yaratan, filmin görüntü yönetmeni Bruno Delbonnel özel bir takdiri hak ediyor gerçekten. keşke diğer filmlerin görüntü yönetmenliğini de kendisi yapsaymış diye hayıflanmamak elde değil.

  bu yüzden, hem kendim için küçük bir koleksiyon yaratmak hem de filmin görsel güzelliğini bir kez daha vurgulamış olmak adına filmden 1920 x 800 çözünürlükte bazı ekran görüntülerini yakalayıp, derledim.

  not : video oynatıcısı ekranından kaynaklanan donukluğu gidermek amacıyla görüntülerde birkaç temel düzeltme yaptım.

  iyi seyirler.

  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  harry potter and the half blood prince
  1 ... 10610
 2. 129.
  türkçesi : heri potır ve piç pirens'tir.
  1 ... ekonovich
 3. 128.
  Gereğinden kısa sürmüş hp kitabı. Hiç de güzel değildi.
  ... selia
 4. 127.
  şu an büyücü kelimesinin sansürlendiği ve ısrarla ölüm yiyene ruh emici denilen bir dublajla kanal d de yayımlanan yapım.

  edit: oha lan kaymak birasını da sansürlediler.
  2 ... aksamci
 5. 126.
  serinin en beğenmediğim filmi.

  şimdi gelelim sebeplerine. harry potter'ın kitaplarını ilk çıktığı günden beri zevkle okuyan biri olarak 2.filmden sonra hiç bir filmden zevk almadım. filmleri sıralayacak olursam 1>2>>>3>4>>>>>>>>>>>>5>8>7>6 diye gider. 4 ile 5 arasında bariz fark ise david yates denen beceriksizin filmleri yönetmeye başlaması. ilk 4 film 3 ten itibaren kötü olup gene de kendini izletiyor. ama 5 ten itibaren kitabı okuyan insanlar nefret ediyor filmlerden. neyse konuyu uzatmayalım gelelim filme.

  şimdi 5.film gibi kitabı en uzun olup filmi bu kadar berbat ve kısa olan başka uyarlama harry potter filmi yokken sen gidip aynı adama 6.filmi de çektiriyorsun.

  1-filmin başındaki muggle başbakanı ve sihir bakanı konuşması nerede arkadaş. sen o kadar saldırı görüntüsü koyuyorsun. ölüm yiyenler( sinemada bile ruh emici diye altyazı koymuşlar * ) hiç saklanma gereği duymadan mugglelara saldırıyor ama kimse çıkıpta aga bu olanlar nedir diye hükümeti protesto etmiyor mu ? kitapta muggle başbakanı olayı çeşitli bahanelerle örtüyor. sihir dünyası da canhıraş bu garip olaylara şahit olanların hafızasını siliyor. sihir bakanına çemkiriyor hatta başbakan. bu kadar önemli bir sahneyi koymayınca o baştaki sahnelerin altı boş kalıyor.

  2-filmin başında harry'nin tek başına cafede oturuo kız ayarlaması nedir. oğlum hani dumbledore gelip alıyordu evden. mirasını açıklayıp dursleylerle konuşuyordu. nerede bu sahne. hem hiç olmadığı kadar güvende olması gereken harrydeki bu rahatlık ne arkadaş.

  3-tamam hikaye karanlıklaşıyor da filmi karanlık ortamda çekmek nedir arkadaş. izlerken gözlerim ağrıdı. david yates çektiği her filmde bunu yapıyor. fantastic canavarlarda da yaptı.

  4-hortkuluk hikayesi çok havada kaldı. tüm anılar gösterilmedi. hortkuluk olabilecek tüm nesneler anlatılmadı. bu çocuk son iki filmde nasıl kendinden emin hortkuluk arayacak. çünkü pek akıllı yates efendiye göre saçma sapan aşk hikayeleri kitapta olmayan kovuğun yanması gibi ucuz aksiyon sahneleri daha önemli.

  5-ron karakterine ne oluyor arkadaş. ron harrynin en iyi arkadaşı hermonieden bile daha yakın olması gereken biri. hiç olmadık zamanlarda yaptığı on numara esprilerle ortamı kırıp geçiren adam; ruhsuz, hermonie ile harrynin yanında yancı gibi kalan silik bir tip olup çıktı. kitapta uzunca süre hermonie ile kavgalılar ama kavga sebebi öyle üstünkörü geçilmiş ki ne olduğu anlaşılmıyor.

  6-lan cenaze nerede cenazeee ! aragoga bile cenaze yapıldı koskoca dumbledore ölmüş kimsenin s.kinde değil. hermonie gelmiş ron ginny ile ilişkinize sıcak bakıyor diyor. bunu duyunca harry mal gibi sırıtıyor. kitapta harry'nin kıçında ayı bağırıyor. olm adam ginny'i terkediyor 6.kitabın sonunda hortkuluk aramaya düşücem diye. geleceği belirsiz. ya voldemortu öldürecek yada ölecek.

  7- bill weasley nerede oğlum. bu adamla harry daha 4.kitapta tanıştı. 4.filme koymadınız neyse dedik. 5.filmde de ses etmedik. oğlum adamın yüzü deşildi 6.filmde lan. sonra 7.filmin başında seyirci kim bu suratı çizik abi demesin diye sanki yeni tanışıyorlar gibi harry ile tanıştırıyorsunuz. son kitapta bill weasleyin çok sahnesi olmasa orada bile koymazdı bu allahsız yates. seri boyunca en az sevdiğim karakterlerden percy bile daha çok görünüyor bu seride. kitabı okuyanları salak yerine koymayın. aynısını mundungus için de yaptınız bu arada unutmadık.

  8-4.filmden itibaren halim selim ağırbaşlı dumbledore'un karakterini değiştirdiniz. ne zaman harry'i tokatlayacak diye bekliyorduk. bu filmde zirve yaptı bu. yok hermonie ile aran nasıl demeler. harry şato içinde nasıl buharlaşıcaz dediğinde gevşek gevşek gülüp benim ayrıcalıklarım var demeler. olm 1.kitaptan beri en az 100000 kere söylendi. şato ve arazi sınırları içinden ev cinleri hariç hiç bir canlı buharlaşamaz yada dışarıdan şatoya buharlaşamaz. voldemort bile yapamaz lan bunu. bunun tek istisnası 5.kitapta cisimlenme çalışsınlar diye müdür sadece ortak salondan kaldırıyordu sihri. o da kısa süreliğine.

  9-Dumbledore'a asalar çekilmiş, etrafı ölüm yiyenlerle doluyken, harry öyle mal gibi aşağıdan bakmaz david ve arkadaşları, okuduysanız kitapta, üstünde görünmezlik pelerini vardı ve büyü yüzünden hareket edemiyordu.

  şimdilik aklıma gelenler bunlar. geldikçe editlerim.

  saygılar.
  6 ... aksamci
 6. 125.
  sectum semprayla tanistigimiz kitap/film.
  ... mikko hirvonen
 7. 124.
  Olaylara bir de farklı açıdan bakılmasını sağlayan kitaptır.
  ... valentinesday in sarajevo
 8. 123.
  filmi tatmin etmemiştir.
  belki de serinin en zayıf filmidir.
  ... mo ni fe
 9. 122.
  oyunu görsel açıdan tatmin edici olup, oynanış anlamında rezalettir yaptığınız tek şey arada kıytırık düellolar yapmak(ki en oynanabilir kısmı) saçma sapan iksirler yapmak ve quidditch maçları yapmak bir de ordan oraya geziyorsunuz tek güzel kısmı da bu hogwarts evrenini farklı açıdan görebilmek içinde gezebilmek açısından, zaten alıp da oynayacak varsa ancak bunun için alır.
  ... the longest journey
 10. 121.
  "büyüklük hasete yol açar. haset kine yol açar. kin ise yalanları doğurur."
  ... yara bandini imzalatan adam