1. 1.
  herkesin yaptığı ancak gün yüzüne hiç çıkmayan, göze çarpmayan bir çakallıktır bu.

  nasıl mı ?

  yolda yürüyen bir adamın ayağı takılır, sendeler * ve birden koşmaya başlar sanki aslında o sendeleme koşmaya başlamak için bir öne atılışmış gibi.

  durumu toparlamak için üretilmiş bir çakallıktır ve hiç fark edilmez tıkır tıkır yürür.

  mesela; otobüste otururken birden ayağa refleksif olarak kalkıp dışardaki kızı kesen kişi bu hatasını ve dalgınlığını etraftakiler fark etmesin diye aslında üzerini başını düzeltiyormuş gibi yapıverir.

  sanki koşma taktiğinde ayağı takılıp düşeyazan kişinin koşması o düşe yazmanın devamıymış. hop diye otobüste ayağa fırlayan kişi üzerini düzeltme, dizlerini açma hareketini o dalgınlıkla yapılmış fırlama hareketinin devamıymış gibi yapar...

  bilmem anlatabildim mi.

  bunun aynısı dj lerde de görülür adam kelimeyi yanlış söyler ve hemen ardından onu bilerek yapmışta devamıymış gibi toparlama maksatlı aynı kelimenin farklı yanlış söylenişlerini de söyleyiverir. *
  87 -5 ... mosquito
 2. 2.
  basketbolda faul yapıldığında atış pozisyonunda olduğunu göstermek için 'abi bak ben turnikeye giriyodum valla atış olması lazım bunun' topu da potaya ataraktan*serbest atış kazanma çabası..
  5 ... harabe
 3. 3.
  güzel bir kızı gözleriniz ile süzerken fark edildiğinizde kızın arkasındaki bir şeye bakıyormuş gibi yapmanızda bu kümeye dahildir.
  11 ... mosquito
 4. 4.
  insanlarin yuzunu gorup karizmayi cizdirmemek icin olay yerinden hizli bi sekilde ayrilmak isterler ve kosarlar
  1 -2 ... celibon
 5. 5.
  breakdanscı abilerin yaptıkları hatayı ört pas etme olayıdır. yere düşseler dahi adamlar bi figür bulup evirip çevirip hareket yaratıyorlar.
  6 -1 ... raper
 6. 6.
  amfide hocanın komik gelen bi sözüne gülerken hocayla göz göze geldiğinizde öksürüyomuş gibi yapmanızdır.
  1 ... deep blue
 7. 7.
  - uzaktaki birine selam vermek için el kaldırıldıktan sonra,kafayı kaşımak.
  - bir kızın göğüslerine bakarken yakalanınca,gözlere bir odak noktası belirleyip,sürekli oraya bakmak ve kızın " lan bu dalmış " demesini sağlamak.
  7 ... purpleboomerang
 8. 8.
  yere düştükten sonra yapılan veya yapmaya çalışan helikopter hareketi *. burun karıştırırken aniden görülen kişiye karşı burnu kaşıyormuş gibi yapmak. hatta utanmadan "burnuma baksana yaramı çıkmış ne!" diye savunmaya geçmek. çok vahim bir durumdur. karşıdaki er kişisi çaksa bile bozuntuya vermez çoğu zaman.
  2 ... pause break
 9. 9.
  osururken sandalyenin ayağını yere sürtmek.
  3 ... otsukarci
 10. 10.
  entellektüel avukat amcanin yanibasinizda oturdugundan bi haber kicinizi kasimaniz, amcayi farkettiginizde "ya amca belime acaip bisey cikmis, agriyor" demeniz.
  ... kapucino