bugün

son 3 aydır yaşanan garip durumdur. hdd fiyatları 3 katlanmış ve öylece kalmıştır.
japonyadaki tsunamiden dolayı vs vs diye duyumlar aldığım şeydir.evet uçmuştur peygamberin kavliyle geri inecektir.
tayland da hdd ler için üretilen ana maddelerin fabrikasının sel altında kalması sebebi ile firmalar ellerindeki stokları tüketmektedir. bundan mütevellit fiyatlar uzaya çıkmıştır.
daha 7 ay önce 130 tl ye aldığım 1.5 tb western digital hdd bugün 350 tl ye kadar çıkmıştır.
dolar kuru ile alakalı olmayan durumdur. dolar bazında zam gelmiştir. yakın zamanda normal fiyatlara inmesi bekleniyor.
ssd satışlarının artmasına sebep olacaktır.

ssd'ler de hdd'lerden daha büyük bir ucuzlama ivmesine sahipler. hdd seviyelerini yakalamaları çok zor görünüyordu, fakat bu sel işleri değiştirebilir.

http://www.teknohaberim.c...e-daha-hzl-duesueyor.html
Tayland da ki sel felaketi yüzünden fiyatların 2 katı kadar artması durumudur. 2 3 aydır piyasalara bakıyorum hdd alıcam ama 2 3 ay önceki wd 120tlik hdd şimdi olmuş 200lira fiyat uçmuş efenim, fiyatların düşmesini bekliyoruz.
ben geçen ikinci el aldım sahibinden 120 liraya 759 gb 7200 rpm onuda bulana kadar çok uğraştım. neden bu kadar pahalı anlamak zor.
güncel Önemli Başlıklar