bugün

cehennemi zümherada cayır cayır yanacak insandır. yazık...
Ben, içim hiç rahat etmiyor ama bazı zamanlar ortamına göre içiyorum. Allah affetsin.
Başkasının rızkına ve ırzına müdahale değildir.

Her canlı kendi nefsinden sorumludur.

Aksi bir hall var ise evet haram ve zıkkımdır.

Bir göz atın lütfen.
günah işleme özgürlüğünü kullanıyordur.
ancak sizin günah işleme özgürlüğünüz kendisini kızdıracaktır, ona göre...
iki odun fazla atarlar o sıkıntı değilde benim bu dünyada mutsuz olmam ne olacak. (bkz: alacaklıyım hakim bey)
sakalını uzatıp götüne şalvar takarak dini bütün imajı verip çocukları istismar edecek kadar gözü dönen, karısını döven, tecavüzü çift eşliliği normalleştiren orospu çocuklarının herşeyi normal ama benim iki dublem haram. tamam kardeşim.
Haram olduğunu bilip " helal" demiyorsa günah kazanır.

içki helaldir diyenin imanı gider.
Başkası hakkında gıybet falan da yanlış. Büyük günah bilesiniz. Biz kendine müslüman insanlarız, kendi yaptığımız yanlışları görmez, başkalarınınkini gözüne sokariz.
Laik bi ülkedeyiz isteyen istediğini yapar. Ancak şöyle bi insan guruhu da vardır ki soylemeden edemeyeceğim. Muhafazakar bi toplumda yaşayan ancak içki içmek de isteyen. Sırf bu isteği yüzünden alkolu mestulaştırmaya çalışır bu guruh.Genelde chplilerden oluşur. Örneğin rakının vucudu temizlediğini iddia eder. Bu kişi Uzak durulması gerekendir
Sadece islamiyette değil; tüm inanç sistemlerinde, felsefelerde ve ideolojilerde ilkelerin ölçümünün tek bir ölçütü vardır: amel. Yani iş. Bir şeyin "haram, yasak, ahlaksızca" olduğunu düşünen yahut savunan biri için o "şey"i yapmayı düşünmek dahi söz konusu olmamalıdır. Örneğin 'solcu olduğunu söyleyen birinin bir işletme açıp orada emek gücünü kiralayan işçilere haksızlık yapması ve solcu kalması' yahut 'türklüğü her şeyin üstünde tuttuğunu iddia eden birinin yabancı devletlerin çıkarlarına göre hareket etmesi'; ya da "ihtiyaçtan fazla mal haramdır, hırsızlıktır" şiarıyla bir tarihsel devrim başarmış muhammed peygamberin ümmetinden olduğunu iddia eden müslüman kimselerin zevk ü sefa içinde yaşaması veya lüks yaşama özenmesi sözkonusu olabilir mi? Olamaz. Normal şartlarda olamaz, ama günümüz memleket şartlarında tüm bunlar olağandır. içki içip de bunu gene de günah sayan bir insan da olağandır. Çünkü Türkiye toplumu; yozlaşmışlığın en üst boyutunu yaşamaktadır.
Cehenneme gitmezse allahın emri diye içki içmeyip ruhsal sıkıntılara giren müslümanlara ayıp olacaktır.
an itibariyle günah işleme özgürlüğüne müdahale edilen insandır.

(bkz: derdini sikeyim butonu)