1. ?.
  hayallerimizi süsleyen kara süvaridir...
  kıllı elleri ile dambır gümbür yoğurur lahmacun etini...
  ardından kendi gibi kıllı arkadaşının açtığı yufkaların üzerine yayar malzemeyi,
  ve sonrasında bir diğer kıllı adam ateşin başında kıllarının çayır çayır ütmesi pahasına pişirir lahmacunu...
  lahmacunun tadına tad ,
  canına can katan işte budur...
  (bkz: afiyet olsun)
  10 -1 ... sıçtırtma lamasına
 2. ?.
  (bkz: boyle afiyet olmaz kardesim) *
  2 ... dmjoes
 3. ?.
  o harala gürele arasında istemedende olsa lahmacunun içine kendinden de birşeyler katan * " lahmacuncu " dur. * *
  2 ... yanliz cowboy
 4. ?.
  hatta daha da detaya inilesi insandır. bu kıllı arkadaşımız üç dakika önce tuvalete gitmiştir, zira fırının tuvaleti aşağı katta kazanların yanıbaşındadır. tuvalette su bulunma olasılığı %50dir. bu arkadaşın aman ben lahmacun yapacağım biraz hijyenik olayım gibi bir düşünceye sahip olma ihtimalinin ise sıfıra yakın olduğunu hepimiz biliyoruz. arkadaşımızı gayet güzel hacet giderdikten sonra ellerini su varsa sadece su ile, yoksa susuz bir şekilde yıkarayak yukarıya işinin başına döner. nasıl olsa mikroplar fırının sıcağında kavrulup ölürler mantalitesi de burada yer alabilir. o narin ve tertemiz ak pak parmakları ile kıymayı karıştırır, vcık vcık diye sesler çıkar. parmak aralarına kıymalar domatesler girer, tırnak aralarına da girer. sonra o parmakları ile yukfayı bastırarak açar ve ellerini siler gibi yufkanın üzerine de temizleyebilir, nasıl olsa kıyma birazdan oraya gelecek. sonra elleri ile kıymayı bir güzeeeel üzerine sürer hamurun ve fırına verir. severiz biz bu arkadaşları. devamlı lahmacun yeriz. lahmacunlarını da severiz. bir de tükürük köftesi yaparlar, onu başka bir derste işleyelim.
  3 -1 ... devedikeni
 5. ?.
  (bkz: ibrahim tatlises)
  2 -1 ... mulayim
 6. 1.
  üzeri örümcek ağı gibi kıl kaplı lahmacun.***
  1 ... burakker
 7. 2.
  eğer hijyen aranıyorsa o dakika hacıoglu gibi ciks! mekanlarda yenmesinde fayda vardır. zira oralarda eldivenli eller otomatik pisirme makinasına atarlar lahmacunları. lakin pek tadı da olmaz diğer taş fırında yapılan gibi. bunun da nedeni o kıllı amcamızın lahmacuna kıl mikrop vs. gibi seylerin yanında anadolunun bağrından kopup gelen bir yiğidin sevgisini de katmasıdır. ha ben neyleyim o kıllı adamın sevgisini benden uzak olsun diyorsanız şayet, o zaman lahmacun* gibi bir nimetten de mahrum kalacaksınız.
  1 ... ayseciginalpellayadoyduguan
 8. 3.
  (bkz: harala gurele lahmacun pişirmek)
  (bkz: harala gurele lahmacun yemek)
  (bkz: harala gurele falan olmak)
  -1 ... balyancho
 9. 4.
  kollarında ter damlar o kıymanın içine. eğer yediğiniz fazla tuzlu ise bilin ki o terdendir.
  ... lavinya_
 10. 5.
  herkes ona laf edip dururken o tüylerini titizlikle lahmacuna korele etmeye çalışıyordur. o yüzden gıcığına gitmeyin, kıçının tüylerini yedirtir.
  ... goddar