bugün

lay lay lom bir şarkı beklerken aniden vuran, iz bırakan en güzel travis şarkısı. yağmurlu havalarda etkisini artırmaktadır.
biri sevabına türkçesini yazsın denilen muhteşem, muazzam kelimeleri yetmeyen travis şarkısı..
beni takip ediyorlar
herkesi takip ediyorlar
benle ilgili görüşleri var
güneşe doğru mu yürüyorlar elleri havada
şimdi insanlar yaralı
şimdi insanlar üzgün
sen bana bunu yaptığında
ben zaten yerdeydim
ve hiçbir zaman kalbine giremeyeceğim
zaten hiç başlamak istemedim
hiçbir zaman kalbine giremeyeceğim
sadece etrafta takılmaktan mutluyum
mutluyum takılmaktan
mutluyum takılmaktan
bir resmimi çek
ve herkese göster
ve senin hiç fotoğrafın yok
aşk yok
güneşi ayarlamak yok (gibi bir şey)
şimdi insanlar üzgün şimdi insanlar yaralı
ve sen bana bunu yaptığında
ben zaten pislikteydim
ve hiçbir zaman kalbine giremeyeceğim
zaten başlamak istemedim
sadece takılmaktan mutluyum
takılmaktan mutluyum
takılmaktan mutluyum..
insanı düşüncelere salıp, yavaş ama derinden etkileyen şarkı. ayrıca biricik dostumun tavsiye edip bana göndermesiyle dinlediğim ve esiri olduğum süper ötesi şarkı.
and i'll never get into your heart
saklanacak yer aramak için kör ebenin arkasını seçmek gibi bi şey bu parça ama gerçekten parça parça ...
ayrıca burdan müstakbeliyeden mütevellit müstahakını bulmuş bir kişiye ufak bir notum var ;
happy to hang around
happy to hang around
solosunda isyan barındıran travis şarkısı..
vakti zamanında çok sevileni hatırlattığından olsa gerek uzun süre winamp'a alınmayan, en zayıf anımda yakalarda eski sayfaları karıştırırım diyerek köşe bucak kaçılan, görmezden gelinen şarkı. ta ki yarım saat öncesine kadar. yanılmamışım. tekrar içimi sızlattı. ilk dinleyişimde meltem gibi esti, tekrar ettikçe fırtınaya çevirdi, fırtına onu hatırlattı. bu sesi kapatmaya da gücüm yetmedi. artık gerçeğe dönme vakti çoktan geldi.
beni takip ediyorlar
herkesi takip ediyorlar
benle ilgili görüşleri var

resmen 1984 kokuyor bu sarkı... sonra boyle bir bos vermişlik anı yasama falan evet ya direk 1984.
harika bir şarkı. bu kadar hüzün verip aynı zamanda bu kadar neşeli olabilen bi şarkı var mıdır acaba başka?
"i'll never get into your heart
i'm just happy to hang around" bölümüyle öldürür, süründürür.
kesinlikle dinlenmeli...
travis'in enteresan şarkısı. pek güzel.
travis'in insanı hüzünden hüzüne koşturan şarkısıdır. platonik bünyelere uygundur.
aşık bünyenin gözleri dolu dolu olur, midesindeki at yarışı hızlanır,her atın saniyede 10 kere birbirine depar atmasını sağlayandır.
"people get down, people get down
people get hurt
and when you did it to me
i was already in the dirt" kısmıyla vuran süper travis şarkısı,,
why does it always rain on me dedi sevgilim. sustum. i'm just happy to hang around.
travis in yıllar sonra dinlense bile insanı etkileyen parçası. orjinal sözleri ise şu şekildedir:

they were following me
they were following everyone
they had visions of me
holding hands walking in to the sun?
now people get down, people get down, people get hurt
when you did it to me
i was already in the ground

though i don't even want to start
i'll never get into your heart
i'm just happy to hang around
happy to hang around
happy to hang around

take a picture of me
and show it to everyone
and no more pictures of you
no more love, no more setting sun
now people get down, people get down, people get hurt
and when you did it to me
i was already in the dirt

happy to hang around
happy to hang around

happy to hang around
happy to hang around
travis in, hak ettiği ilgiyi görememiş şahane şarkısı.

'and i'll never get into your heart
i'm just happy to hang around'

nasıl bi sevgidir? nasıl bir anlayıştır? insan sevgisiyle, sevgilisiyle, onun davranışlarıyla kendini nasıl böyle bütünleştirebilir? çoğumuz gerçek sevgiyi anlamaktan çok uzağız gibi geliyor bana. böyle şarkıları dinledikçe.

şarkının nkaratında bu bağlamda bir divan şiiri edası sezdim. 15. yüzyıldan günümüze duygular hep ortak.

solosu beni bitirmiştir. sözleri beni almış götürmüş yüksek bi yerden aşağı bırakmıştır. şahanedir. dinlenesidir. tavsiye edilesidir. ediyorum da hatta.
and i'll never get into your heart ana cümlesi olan vurucu kırıcı yok edici şarkı.şarkının sonlarına doğru başlayan bir solo vardır ki işte kafanızdaki tüm odaların ışıkları bir bir kapanıp açılır.platoniklerin marşı olabilecek kadar iddialıdır da.
kimi çevrelerde "the unofficial badaq anthem" (gayrıresmi badak milli marşı) da olarak bilinen şarkı.

bilinmediği üzere resmi marş "let me kiss you" adlı eser olup morrissey'in dilinden hafızalara kazınmış, yüz binler, milyonlar tarafından söylenmiştir.

bu ansiklopedik bilgi dışında güzel şarkıdır, solo bölümü hayatla ilişiğinizi koparır bir anda sakin sakin giderken şarkı.

travis iyidir iyi...
tamm bana gelen şarkı. travisten direkt bana. bildiğin bana ya. dinler dinler efkarlanırım, çok fena.
çok fena.
intihar ederken dinlenecek şarkılardan biridir. hele de kendini asmayı düşünüyorsan.
akıllara zarar şarkıdır. doz aşımına gitmemek gerekir. ya da altın vuruş yapın tam olsun. şu anki ruh halimi yansıtır.
herkes dinlemesin diye hakkında yorum yaparken bile tedirginlik duyduğum şarkılardandır.

muhteşemdir.
--spoiler--
"i'll never get into your heart
i'm just happy to hang around"
--spoiler--
asla ama asla 1 kereden fazla dinlenilmemesi gereken şarkı.
ağlamayı istiyorsanız 20ye kadar gideri var.
fazla iyi bir şarkı.
harika bir travis şarkısıdır. tekrar tekrar dinletir.sonra tekrar dinlersin sonra bir kez daha dersin.sonra bi daha. bağımlılık yaratır anlayacağınız.