bugün

Samsun Atakum sahilde şubesi bulunan ve an itibariyle biramı yudumladığim tatlı mekan.
Bir kamyon değişik menüye sâhip olsa da dönüp dolaşıp bildiğimiz yemekleri yiyoruz. optimumdaki yerleri son derece güleryüzlü çalışanlara sâhip.

görsel
Dekorasyonu, menü içeriği ve yiyeceklerinin lezzetiyle oldukça başarılı bulduğum mekân.
En son kadıköy'de gittiğimde "bi tatlıya bu kadar para mı vercez" demiştim ama gerçekten değermiş
Izgaralarıda harika yapıyorlar.
Piyasa mekanlarından bir tanesi.
Dekorasyonu, ortamı, havası, personelin kaliteli ve nazik olması, artı tarafları.
Saatlerce sıkılmadan oturup, muhabbet edilebilecek yerler arasında.

Lakin fiyatların biraz abartılmış olduğu gerçeği vardır ki, bundan ötürü nadiren yemek yediğimiz ama bolca kahve, çay ve türevlerini içtiğimiz yerdir.
Yemekleri de, tatlıları da birer şaheser olmasa da, ortalama lezzeti yakalar.

Konseptinde alkol olan lakin izmit' te alkol ruhsatı alamadığından ötürü, alkolsüz hizmet verendir.
Çok dindarısss, çok uluyusss, çok muhteremisss biz efenim! Te allam!
kurucusunun soy adının müthiş bir fikirle ingilizceye çevirilip verildiği seri tüketim zinciri.
Adını firma sahibi Hüseyin aymutlu'nun soyadından alır.

Bir bu, bir de trendyol'un trendy ol olması üzücü geliyor...
Dünyanın fiyat ve performans açısından en ama en kötü yeri.
Caddebostan şubesi öyle şaşalı ki bayılırsınız ama bir de yemeğini yiyin ki sizi mekandan soğutur.
ismi havalı gelen ama gerçeği öğrenince güldüren restaurant.

Sahibinin soyadı aymutlu ymuş. Adam bunu ingilizceye çevirmiş ve sonucunda happy moon çıkmış.
ben buranın kahvaltı tabağını bitirdiğimde, kadıköy şubesi çalışanları tebrik etmişti. o derece büyük porsiyonları var, fiyatları gayet uygun. çalışanları gayet ilgili, ortamda güzel. daha ne istenir ki bir mekandan.
menü geniş, porsiyonlar bol, fiyat-performans dengeli. ama 2014'te yazdığım entry'nin devamı olarak yine söylemek isterim neden alkollü değil merak edilendir. #25720300
lezzetli ve doyurucu yemekleri vardır. çalışanlar güler yüzlü ve mesafeyi iyi korurlar. ben sigara kullandığım için teras katını tercih ediyorum. masalar biraz sıkışıktı. ama yemek yeneceği zaman rahatlıkla tercih edilebilir. bu söylediklerim kadıköy şubesi için geçerli. diğer yerler nasıldır gitmediğim için bilmiyorum.
edit: tavsiyem arizona chickendır. yanında haşlanmış karnabahar, brokoli, havuç, patates kızartması gelir. sosu harikadır.
Kadıköyde herkesten övgü alan mekandır. Alkollü neden değildir merak edilendir.
bugün kadıköy şubesine gittim. çok samimi karşılandım. garsonlar kibar laubali değil. yemekleri de çok lezzetli özellikle salataları. fiyatlar önünüze gelen yemeğin lezzeti ve boyutuna göre oldukça uygun.

not:yemek olarak özellikle ızgara tavuğu tavsiye ediyorum. etleri çok baharatlı ve yağlı geldi.
doğumgününü kutladığımız arkadaşımın yanına gelen bir garsonla arasındaki diyalog:

garson: merhaba gönül hanım, doğumgününüz kutlu olsun.
gönül: teşekkürler
garson: biz sizi araştırdık, neler seversiniz, sevmezsiniz detaylıca öğrendik
gönül: nasıl yani ya noluyo?
garson: duyduğumuza göre sizin çocukluktan beri bir hayaliniz varmış.
gönül: (sinema ile ilgili bir şeyler herhalde) hımm.....
garson: her zaman bir polis arabasında devriyeye çıkmak istiyormuşsunuz.
gönül: ahahahaha öyle mi?
garson: buyurun, dışarıda polis aracımız sizi bekliyor.
gönül: hı? ne? nasıl? noluyo yaa?
garson: ya da biz sizi yormayalım, aracınız burada. (der ve oyuncak polis arabası hediye edilir)

Sempatik garsonları olan, güzel mekan.

fiyat politikasına da saygılarımı sunarım. maaş gitti.
dün orucumu cadde deki subesinde actim. ahanda bunu yedim.

http://casnigirusta.blogs...at-at-at-happy-moons.html

guzeldi.
Fenerbahce subesine gitmisligim var. Fiyatlar oldukca tuzlu olsa da karsiligini fazlasiyla aliyorsunuz. Tercih sebebi.
kahvaltısına bittiğimdir.
ayrıca tuvaletlerinde ruj, oje, parfum ne ararsanız var.bu yönüyle de diğer kafelerden ayrılıyor.
ailecek pek seviyoruz.
Noodle tavuğunu severek yediğim mekan. Porsiyonları da yeterince doyurucu.
isminin koyulma hikayesini duyduğumda dumura uğradığım mekandır.sahibinin adının ibrahim mutluay olduğu ve bu yüzden restoranın adının happy moon olduğu söylenmişti. *
kadıköy'deki şubesini bugün ilk kez denediğim ve çok memnun kaldığım mekandır. garsonlar sempatik ve ilgili, ambiyans çok sıcak ayrıca menüler fazlasıyla göz ve karın doyurucu, fiyatların çok makul olması da cabası.

(bkz: şiddetle tavsiye edilir)
fenerbahce'deki subesinde garsonlar hakikaten cok ilginctir; igrenc espriler ve ironi dolu aforizmalariyla tanidim veletleri. birama sinek dustugunde garsonlardan biri bana gizlice yenisini getirdi kurallara aykiri oldugunu soyleyerek- o sekilde biraz gonlumu aldilar. carsamba geceleri 1'de kapanan bu restoranda bir de musterilerin hepsini kovmadan, terastaki yastiklari ve masalari toplamaya baslayamiyorlarmis, boyle ilginc bir kural varmis- bu nedenle son birayi mideye indirip mekani terk etmek zorunda kalindi.

mudur biraz despotik sanirim...

sevgi ile nefret arasinda kalinan bir yer.
(bkz: freezing moon)
porsiyonlar cok buyuktur, doymak garantidir. cüzdaninizi zorlamaz, makulfiyatlari vardir, bagdat caddesindeki ortami da vakit gecirilebilecek kalitededir. tek eksigi icki olmamasidir.
güncel Önemli Başlıklar