bugün

islama göre yasak olandır. **

ALLAH Resulü buyuruyor; "Şüphesiz ki siz, bir gün gelecek önceliklerin yoluna karşı karşısına, santimi santimine uyacaksınız. Hatta onlardan biri daracık kertenkele deliğine girecek olsa, sizde ona özenerek girmeye çalışacaksınız."Ashap sordu: "Ey ALLAH'ın Elçisi! Bizden önceki milletler den maksat yahudilerle Hıristiyanlar mı?"
ALLAH Resulü: "Onlardan başka kim olacak" buyurdu.(184)

Yine ALLAH Resulü buyuruyor. "Kim kendini bir millete benzetirse o millettendir. Kim bir milletin yaptığı işi yaparsa, o millettendir."Yine "Kim islam'da olmayan bir iş yaparsa o işi islam reddeder."buyurmuştur.(184)

Hanımın kocasının koluna girmesi bizim adetimiz değildir. Biz Büyüklerimizden böyle bir şey görmedik. Bu, tamamen batıdan bize gelen bir adet. Adet olsun, moda olsun, birbirimize benzeyiş olsun diye kadının kocasının koluna girmesi doğru değildir.Ancak hastalık olduğu zaman veya kalabalık bir ortamda korumak için, yardımcı olmak maksadıyla kadın kocasının koluna girebili...

Kaynak;
(183 Buhari,Enbiya:50;Müslim,ilim:3)
(Meşâriku'l-Envar:1/63)
sokakta hanımefendidir. yatak ve mutfak konusunda fikir vermeyendir.

islamca yasaklanmış olmasının nedeni, insanoğlu denen organizmanın 2 adet kolunun olmasıdır. islama göre de 4 kadın eş olabildiğine göre 2 kadın boşta kalır ki bu da kul hakkına girer.

(bkz: uludağ sözlük müftülüğü)
(bkz: evde kavga dışarıda kolkola)
elele tutuşmak varken oldukça gereksiz kaçan bir durumdur. sanki erkek kadından daha üstünmüşcesine bir his uyandırır ( en azından ben de öyle bir his uyandırıyor ).
(bkz: koluna girmek yasaksa elini tut kardeşim)
(bkz: ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler) bu da serbest çağrıştı.
annelerimizin yaptığı, günümüzde demode olan sevgi göstergesi eylem. bugünkü versiyonu için (bkz: elele gezmek) (bkz: sarmaş dolaş olmak)
+hanım koş...
-noldu?
+dışardayız koluma gir.
evet böyle olabilir.
"Ben yanimdaki erkege bagliyim. Onunla beraberim, o biraksa da ben birakmam, ona sadigim." anlamina gelir.

Ayrica kola giren bayanin yanindaki erkegin kocasi olmasi sart degildir. Bir arkadasi, kardesi veya erkek arkadasi da olabilir. Bunun da farki yoktur.
Bir nevi yanindaki er kisinin ona zarar vermek icin olmadiginin göstergesidir.
çok hoştur yahu, dışarıdaki insanlara işte bu benim hatunum diyip gezinmektir.* * *
"beraber yürüdük biz bu yollarda.." imajı çizendir. hele ki bu kişiler anne babaysa göze çok hoş görünendir.
kendi anladığı islam'ı başkasına dayatmaya çalışan lüzumsuz beyinlerin hazzetmediğidir.
"kadınlar..sokakta eşlerinize dokunmayın ki kısmetleri kapanmasın..."

sen girersin koluna..adam alacak 3 karı daha..niye kapatırsın adamın kısmetini?
(bkz: kocanın dışarda hanımının koluna girmesi)nden daha makul bir olaydır.
elele tutuşmak daha güzeldir.
her ne kadar akşama sana sürprizim var kocacığım anlamı çıksa da avuçların yalanacağının resmidir.