1. 1.
  Hannibal Anıtı, dünyaca ünlü Kartacalı komutan Hannibal anısına Gebze’de TÜBiTAK arazisi içindeki Hannibal Tepe'ye 1981'de yapılmış anıttır.

  Atatürkün isteği üzerine yaptırılmıştır.

  "Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, 1934 yılında Hannibal'in Gebze’deki mezarının bulunmasını ve etrafının düzenli bir park haline getirilerek, üzerine bir anıt dikilmesini istemişti.[1] Mezarın yeri belirlenemese de anıt dikilmesi isteği doğumunun 100. yıldönünümü olan 1981’de gerçekleştirildi. Anıtın yapımına 1980 yılı sonlarında başlandı. Kocaeli valiliğinin, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün, Tarım ve Köy işleri Bakanlığı’nın ve TÜBiTAK’ın ortak çalışmaları ile anıt tamamlandı. Açılış, 24 Temmuz 1981 günü Kültür Bakanı Cihat Baban tarafından yapıldı."

  Kendi yorumum: Atatürkün buradan bile ne kadar tarihle içli dışlı olduğunu görebilirsiniz. Sevgiyle araştırdığı için de büyük ihtimalle diğer liderlerden ders çıkararak bu kadar parlak bir siyasi ve askeri kariyere sahip olmuştur.

  Ataput vs. diyerek onu sevenlerle dalga geçmeye çalışanlar kendi yalan tarihine inanadursunlar. Bu kadar büyük bir adamın kurucusu olduğu bir devlette yaşamak benim için tarif edilemez bir onurdur.
  5 ... kebap pasa