bugün

bilmem kaç ton et ithalato yapacağımız sırplar'a daha düne kadar ağız dolusu laf edenlere bir sorudur.

bosna'yı ne çabuk unuttunuz?
kaypaklıkla, tutarsızlıkla, dengesizlikle uluslararası ilişkileri bir tutan kör cahillerin zoruna gitmiş soru.

he bugün ak dediğine yarın kara dersin. bu da politika olur.

bu kafayla her ülkeyle papaz olmamız çok normal.
sırbistan açılımına bende çok anlam veremiyorum.Dış politakadaki temel yanlışımız şu: işi duygusallığa götürüp bütün ülkelerle iyi geçinmeye çalışan bir ülke olmaya çalışıyoruz malesefki sonradan ters tepiyor.Daha yakın zamanda komşularla sıfır sorun politikası izlerken bütün komşularımızla aramızın açılması bunu bize gösterdi.Devletler arasındaki ilişkiler hiç bir zaman duygusal temellere dayanmaz tamamen çıkar odaklıdır.Bu bağlamda 5000 ton et alacağımız sırbistan ile türkiyenin bir çıkarı olacağını düşünmüyorum.Keza aynı konu geçenlerdeki ukrayna görüşmesinde de aklıma geldi.Hem ukraynayla iyi ilişkiler geliştirmeye çalışıyoruz hem rusyayla. bazen çok tezat duruma düşüyoruz.Tarafı olmayan bertaraf olur.
ya bizim başgan israile ihtiyacımız var diyen bir insan evladı. yaptığı hiç bir şey beni artık şaşırtmaz.
Gayrimüslimlerle alış-veriş caizdir.

Fakat Ayeti kerimede cenabı hak, "Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez." El-maide/51 Dostluk nedir peki ?

Arkadaşlık ahbaplık yarenlik kardeşlik etmemek gibi en yakın terimlerle izah edebileceğimiz bu durum yani dostluk; sevgi muhabbet samimiyet duymamak, onlara emanetini sırrını vermemek, içli dışlı can ciğer olmamak gibi izah edilebilir.
haydi bakalım donsuz dinciler cevap versin.

ayağına diken batsa ateyizler cevap versin diyen

donsuz dincileri meydana alalım.

ayrıca bu durumda

uuu gıllışdaaa isdifaa

etmelidir.
sırp eti yiyeceğiz. hani hep müslüman katili diyenlerden.

burada sorun aslında ithal ediyor olmamız. nasıl bir sorun ise; ülke de et yok, bulgur yok, tarım yok, hayvancılık yok.

ama sorsan ekonomi çok eyi. siktir lan dedirtmiştir.
"müslüman katili demedim müslümanların katibidir dedim" çıkışının her an gelebileceği doğa olayıdır. politika imiş bunlar hehehehehhe işin ustasından dönme dersleri iyi alınmış.
Muhafazakar hükümetimiz nerede müslüman düşmanı var onunla işbirliği yapıyor. Enteresan.
Bu gerçekten saçmaydı işte. Böyle böyle gidilse zaten kimse kimseyle alışveriş yapılmaz. Sırplar bile sözde müslüman kardeşlerimiz Kürtler ve Suriler kadar zarar vermedi bu ülke insanına ve bu ülkeye.
Anasını satayım, Sırplar Israil den, abd den, Fransa dan, Almanya dan, Rusya dan daha büyük katliamlar yapmamıştır.

Mesele gerçekten katil ve zalim devletlerle araya mesafe koyma ya da direkt ilişkilerin kesilmesinin istenmesiyse buna yukarda saydığım devletlerden başlanmalıdır .
" dostumuz için böyle konuşma istersem william " dedirtir.
Bazılarının karaktersizliği, dansözlüğü sınır tanımıyor. Herif ülkeyi Suriyeli savaş kaçkını vatan hainleriyle doldurunca din kardeşiyiz, sırplarla kanki olunca devlet işleri, politika cart curt... Herifi haklı çıkaracam diye dansöz gibi laf değiştirirken hiç mi utanmıyorsunuz ey ümmet?
Hükümetin izlediği siyaset ve ettiği beyanlar düşünülünce yerinde ve haklı bir soru/serzeniş. Politikada daim dost veya düşman olmayacağını, sürekli değişim yaşanacağını falan söyleyerek hükümeti yalayan arkadaşlar hal böyleyken neden suriyelileri ülkeye alırken "kadim dostluğumuz ve tarihimizdeki derin bağlar" falan diye anırdıklarını açıklayabilirler mi acaba?
harbiden lan hani sırplar müslüman katiliydi? şimdi niye işlerini yapmıyorlar.
reyiz değil diyorsa değildir,

damuğa goyam.

gosgoca reyizden daha mi iyi biliyonuz ???

hem madem öyle

o zaman gılışdar isdifa etsin.