1. ?.
  önce tanım zamazingosu: inadına baykal, inadına sol diyen geniş chp kitlelerinin anında fikir değiştirip, kılıçdaroğlu'na kayması hasebiyle, kamuoyunda cevabı merak edilen soru.

  chp hakikaten, bu memleketteki en garip parti, baykal'a bir komplo düzenlendi, haliyle normal olarak chp'liler buna tepki gösterdi, tamam anlıyoruz, inadına baykal, inadına sol dediler (ben hadi len demiştim)e n'oldu şimdi? akp'yi de suçladınız, ama görünen o ki bu işten en yarar sağlayan siz çıktınız? n'oluyor chp, n'oluyor kuzum? ne inatmış mübarek 3 gün sürdü, ha inadına sol meselesine de gelirsek, chp bu ülkenin en sağ partisidir, nedeni statüko yanlısı olmasıdır, ne acıdır ki 1920'lerin ulus devlet modelini(ki bu model devrinde çok çağdaştı), 21.yy'de hala savunmakta, değişime olanca şiddette direnmektedir, e nerde o zaman bir sol partiden beklenen değişim havası. bugün malesef cumuhriyet tarihinin ilk çağdaşlaşma dalgasına tepki gösteren irticacıların torunları (ako) bugün demokratikleşmeyi en çok savunan parti konumundadır, ve yine bugün malesef, ilk çağdaşlaşmma akımını gerçekleştiren chp'nin torunları, tam aksine statükoyu savunmakta. kısacası benim görüşüm, sorun kılıçdaroğlu'nda ya da baykal'da değil, sorun chp'nin zihniyetini değiştirip değiştirememesinde.
  7 -6 ... la maison bleu
 2. ?.
  giden gitti kalan sağlar bizimdir mentalitesi ile durumun değiştiği olay.
  ... samedov
 3. ?.
  (bkz: timsah gözyaşları)
  4 -1 ... sule i omrum sonuyor
 4. ?.
  GEMiNiN GÜVERTESiNDE BAYKAL ÇARMIHA GERiLi, DÜMENSE BAĞLANMIŞ, TAM SOL YAPILARAK.
  1 ... turkpence
 5. ?.
  inadına baykal'ın kapısının önünde açlık grevi yapan gençlerin kılıçlarını kınına sokup geri çekildiklerini de öğrendik.
  **
  -1 ... the enderun
 6. ?.
  deniz baykal kaset olayıyla artık yaralı bir aslan olmuştur. bunda elbette kendi günahları da vardır. bunun bedelini başkalarının ödemesi yanlış olur. ama karşısında nöbeti devralacak yeni, taze bir aslana karşı yaralı olanı tercih etmekte çakalların, akbabaların doğasında vardır.
  1 ... halka arz
 7. ?.
  (bkz: almalları devret işi)
  1 ... seloojann
 8. ?.
  bunun üzerine serdar ortaç'tan dansöz parçası cuk oturur.
  2 -2 ... erkanaslan
 9. 0.
  Bu devirde hala chp den hayır bekleyen insanı silkindirmek için kullanılacak soru. adamlar taa zamanında dedesini kestikleri adamı parti lideri yapıp kasket giydirip iktidar olacaklarını sanıyorlar.. yazık yazık.

  (bkz: aç tavuk kendini darı ambarında sanır)
  1 -4 ... ostim
 10. 1.
  kemal kılıçdaroğlu nun gelmesiyle ne diyeceğini şaşırmış akp li söylemidir...

  + ühüü.. hani baykal kalacaktı... bak kılıçdaroğlu geldi, şimdi oy kaybedeceğiz. ühüü...
  1 ... king of the author