1. 1.
  ulan anasını sattığımın okulunda dersleri geçmek türkiyenin avrupa birliğine girmesinden daha zor. koduğumun yerinde ödevler ayrı bi dert projeler ayrı bi dert. hani üniversitede gezmek tozmak vardı. sikiyim bölye işi dedirten başlıktır.
  9 -8 ... angry engineer
 2. 2.
  mühendislik dışında öyle. herkes rahat amk. ben köpek gibi calısıyorum. sınıfta 100 tane taşak kokusunu cekiyorum. ingilizce geliştiriyorum.psikoloji okuyan adam kızlarla o parti senin bu parti benim kosturuyor. işin kötüsü okul bitince ne sik olacağında belli değil çok mühendis mezun var. isteye isteye neden burayı seçtim diyor insan.
  7 -5 ... at abinin killi gogsune
 3. 3.
  şimdi belki de linç yiyeceğim, belki de anama bacıma sövülecek ama; heryere üniversite açarsan, ne üniversite kalitesi kalır ne de öğrenci kalitesi. ne okuduğunu nerede okuduğunu bilmiyorum ama, herhangi bir anadolu üniversitesinde tıp hukuk eğitim gibi(eğitimden de şüpheliyim artık) bölümlerin haricinde bir bölüm okuyorsan, muhtemelen vasat bir öğrencisin, yanlış anlama. hele mühendislik, işletme falansa bak benden sana bir abi tavsiyesi, bu ülkenin ceo'ya ihtiyacı yok. ara elemana ihtiyacı var. üniversite bitirmekle de adam olunmuyor. geleceğini iyi düşün. bana kalırsa eğer çok zorlanıyorsan, ne 4 yıllık bölümler var, çıkınca lcw'de kasiyer oluyorsun, ne 2 yıllık bölümler var onlara deli gibi ihtiyaç var, 3 bin maaşla işine başlıyorsun. ben sağlık sektöründe olan birisi olarak bir örnek vereyim sana:
  en yakın arkadaşlarımdan birisi balıkesirde işletme okuyordu. çektim bigün kenara, kanka sen ne olmayı düşünüyosun dedim. kanka işte bankalara falan gireriz vs attı tuttu. ulan amcık dedim, bankalar senede kaç alım yapıyor hiç araştırdın mı? yooo.. tamam ben sana söyleyeyim. hepsi toplasan senede 2500-3000 yeni alım anca yapar, çoğunu da halkbank yapar zaten. torpili olan girer. senin fakülten senede 2 ilden o kadar mezunu bi anda veriyor zaten. bak gel sen 2 yıllık radyoloji teknikerliği oku, kardeşine çok dua edersin dedim. sövdü küstü. babasına dedim, onun aklına yattı çocuğu zorla okuldan aldırdı ertesi sene sınava sokup radyoloji teknikerliği okuttu. dediki götünden sikerim seni bu okul bitecek. eleman okulu bitirdi, 2 sene oldu. çıkar çıkmaz 2 ay içinde üniversitenin taşeron firmasına girdi. 3250 maaşı var, günde 5 saat çalışıyor. arabasını aldı daha yeni, şimdi beni görünce selam vere vere ölüyor.
  sen iyi düşün taşın, araştır soruştur. bu tarz mesleklere türkiyede çok ihtiyaç var. üst kat komşum tekstil firması sahibi, 5bin maaşla makina ustası bulamıyorum, ara eleman yetişmiyor herkes üniversite okuyor diyor. herkes üniversite okuyacak diye bi sik yok. okuyanları görüyoruz işte, sokakta çoğu kimse kusura bakmasın. 4 yıllık fakültelerin birçoğunu okumak, heleki köklü birkaç üniversite dışında okumak salaklıktan başka birşey değil. hiçbiriniz ceo olamayacaksınız koçum, ister anama sövün ister bacıma sövün. okulu bitirince orta okul mezunu müteahhit, yağız gibi delikanlı inşaat mezununu 1500 tl+tabldot yemeğe çalıştırmaya başlayınca anlarsınız ne demeye çalıştığımı. bana gelip de %1'lik şansı dönen kesimden bahsetmeyin, yok şurda çalışıyor yok burda şu parayı alıyor diye. istisnalar ne yazıkki kaideyi bozmuyor. hayal aleminde yüzmeyin. abinizi dinleyin.
  44 -7 ... whipple
 4. 4.
  bitince anlarsin kolay oldugunu. Okurken zor gelir. O da bazi bolumler icin gecerli.
  2 ... 81tw15e
 5. 5.
  Kimse kusura bakmasın kimseyi hedef alarak yazmıyorum ama bir gerçek var ki liseden mezun olan neredeyse herkesi üniversite öğrencisi yapma felsefesi bu ülkenin eğitim sisteminde onulmaz yaralar açmadı mı.

  Bunu yapanlar sıkışınca " üniversite mezunu olan herkes iş bulacak diye bir kaide yok.' demedi mi.

  Üniversite hayatı kolay mı zor mu konusu derin bir konu.
  4 ... sassanach
 6. 6.
  Ahahah amk beleşçileri derslerden şikayet edip çok zor diyor.
  Sonra işsizlik aauuw.
  Seni kim işe alsın daha şimdiden ağlamaya başlamışın.

  Üniversitelerin 3/1 i kapatılıp geri kalanlar Eğitim kampı gibi olmalı.
  Mezunu vasıflı olmalı.
  Böyle tiplerle üniversiteyi doldurmanın kimseye faydası yok.
  5 -3 ... hakan yavas
 7. 7.
  1/3'ün nasıl yazıldığını bilmeyenlerin kendince akıl verdiği başlık.
  10 ... ulkucuwolf
 8. 8.
  Odtü için konuşacak olursak kütüphanenin altında Eskişehir yoluna doğru olan bölümlerle üstünde ince tarafına doğru olan bölümler arasındaki versus. Bir taraf çimlerde gitar çalıp güleş tutar öbür taraf hocalarınkini. Lise evresinde bir bilene danışmayınca böyle olur. Geçmiş olsun.
  2 ... thomisus
 9. 9.
  dersler de hayatın bir parçası ama tamamı değil, ders-dışı hayata ısınmağa bak diye ukalalık edilir.
  1 ... monk of monkmountain
 10. 10.
  Bana da diyorlardı, adı lazım değil baş harfi abim, üniversite lise gibi değil. Dersin olmaz sabahları, onda gidersin okula. derslerin işine yönelik olur. Açma sapan teorikle uğraşmazsın.

  Babam dedi sana alırım bi araba, otobüslerde sürünmezsin. Yaz evi.

  Sonuç: hafta içi her gün güneş doğmadan otobüse binmiş, elindeki krakeri tek gözü kapalı kemirip uyumamaya çalışan wendy. Geçecem diye sizi camla kendi bedeni arasonda sıkıştıran xxl teyzeler.

  Yaşlılar otobüse binmesin ya.
  8 -2 ... nammu