1. 1.
  Ağzını hangisi oturuyorsa onu yala kardeş kasma yani.
  4 ... oxocan
 2. 2.
  hepsini tencerede kaynatıp soğur soğumaz tek parça olarak buzluğa koyup 6 saat kadar sonra ye. hepsi aynı zaten teker teker şlap şlop yemeye uğraşana kadar tek seferde yalamadan yutmak daha mantıklı.
  4 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  hepsi aynı değil mi?
  ben niye saf saf iki saat dondurmalar arasındaki farkları aradım ki?
  4 -1 ... bilgisiz zeki
 4. 4.
  bir yardım talebi.

  yılların esnafıyım. çoğu konuda iddialı olmasam da bu konuda yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. sırasıyla irdeleyelim;

  en soldaki: herhangi bir çarpığı, eziği görünmüyor. ancak fazlasıyla hava basılmış. bence görece daha küçük. gramaj falan bence yalan hepsi. aynı olmuyor. (not: buna 1 numara diyorum)

  2 numara: kırılmış yahut örselenmiş. kesinlikle bunu seçmeyin. "hangisini seçmesem?" diye bir soruyla muhatap olsam direkt 2 numara yanıtını verirdim. (not: 2 numara, en soldakinin hemen sağına karşılık gelmektedir)

  3 numara: favorim bu. yiyicisine yarar, çarpığı, çurpuğu yok. gereksiz hava basılarak gramaj kotarılmaya çalışılmamış. afiyet olsun. (not: 3 numara, ortadaki dondurmaların solundakine denk gelmektedir)

  4 numara: fena görünmüyor. 3 numaradan sonra favorim bu. plase diyebiliriz.(not: 4 numara, ortadaki dondurmaların sağındaki denk gelmektedir)

  5 numara: kesinlikle uzak durun. patlamış çünkü. sağ alttaki çökük kısım savımı desteklemektedir. (not: 5 numara, en sağdaki dondurmanın hemen solundaki dondurmaya karşılık gelmektedir.)

  en sağdaki dondurma: yine hacmen şişirilmiş, gramaj hırsızlığı söz konusu. lütfen uzak durun. (not: buna 6 numara diyebilirdim ama demedim)

  not: sağı, solu lütfen ekrana bakarken karşılaştığımız manzaraya istinaden tayin ediniz.
  3 ... hassas nihat