bugün

sağlam bir parçadır.
her dinlediğimde dumur eden müslüm baba şarkısı.
niran ünsal da güzel okuyor be.
Bir vefasız için o duygularını açarsan bir gün kalbini kapamak zorunda kalırsın, çünkü insan her zaman hisleriyle yenilir doğanın kuralı.
"Güzelmiş çirkinmiş ne farkeder ki..."
Yakıldı yıkıldı yine de sevdi.
sevmek güzeldir ne olursa olsun.
Yeni keşfettim. 2 gündür dinliyorum. Üstelik yaşım da 21, nasıl gizlendi benden bu kadar bilemiyorum.

Tek bir ukte var içimde şarkıyla ilgili, "güzelmiş çirkinmiş ne fark eder ki" dizesindeki "ki" eki. Müslüm Gürses o kudretli ve naif sesiyle edeeeerr derken, sırf 11li hece ölçüsü için oraya konulmuş ki eki, eğreti duruyor. Şarkıyı yürekten dinleyenler anlayacaktır.
müslüm babanın en sağlam şarkılarından biri.yıl 2100 olsa yine dinletir.
Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi?
güzelmiş çirkinmiş ne fark eder deli gibi sevmek ruhumuzda var müslüm baba.
Acilara uzuntulere herseye ragmen sevmek guzel.
Replay yapmaktan bıkmadığım müslüm gürses eseri.
Çılgınlar gibi .
Şaka maka ben sevmedim amk hiç. Bir ara sevdiğimi sanmıştım ama o zamanlar ki ezikliğimi bununla tamir etmeye çalışmış, beceremeyince de takıntı yapmıştım. O zamandan sonra da ne kadar zorladıysam olmadı , gerçi iyi bir durum bir yerde. Kasmıyorum hiç.
niran ünsal'ın çok güzel yorumladığı parça.
Beş kardeş dizisinin şu sıralar tanıtımında duyulan ve tekrardan hatırlanan güzel müslüm gürses yorumu bambaşka bir insan kesinlikle. şarkı hem hareketli hem arabesk ama o duyguyu insana geçirebilmek gerçekten bir yetenek.
güzel şarkıdır vesselam.
ben. cidden ben hiç sevmedim, kimseyi beklemedim. nasıl bir duygu olduğunu da bilmiyorum.
kimse. en kötü zamanımda o karşıma çıktı iyiki çıkmış.
abi sevgi sözcüğü eksilmiyor ağzımdan evdekilere diyicem diye korkuyorum valla swh.
Her ne kadar boktan bi tecrübeye sahip olsam da iyiki sevmişim de bu duyguyu tatmışım dedirtir.
Niran unsalin yorumuyla ust uste sigara yakiran sarkidir.
Lakin hic modumda degilim acip da dinlemem..
Müslüm Gürses'e sempati duymuşluğumun nedeni olan parçasının ismi.
- güzelmiş, çirkinmiş ne farkedeerrr ki?
beş kardeş dizisiyle gündeme daha da gelecek parça.

https://www.youtube.com/watch?v=dJGTK0C7S8w

olsun gelsin ya. ilk kez dinleyen bile sevecek derecede güzel parçadır. başkaları da dinlemeli.

Hangimiz sevmedik çılgınlar gibi!!

görsel
Ben sevdik.
Sen sevdik.
O sevdik.
Biz sevdik.
Siz sevdik.
Onlar sevdik.
Hepimiz sevdiktir.
deli gibi sevmek ruhumuzda var.
dinlemekten bıkmadığım, müslüm baba şaheseri.