bugün

cristiano ronaldo ile ronaldo nazaria de souza (el fenomeno) nun karıştırıldığı yıllarda yaşamış nesildir. şuan 19-24 yaşları arasında olan efsane nesilden bahsediyoruz evet. bizim gerçek ronaldo muz vardı 2002 de hem bizi hem almanya'yı yıkmış real madrid in 9 numarası golden sonra sırtını gösteren ve 'akıllı olun lennn' gibi parmak sallayan ronaldo. futbolu bıraktığını açıklarken 'futbolu çok seviyorum hem de çok. yıllarca oynamak istiyorum ama vücudum buna imkan vermiyor' diyip ağlamış ronaldo... cristiano kadar fit uzun ve teknik değildi, ama şu gözlerin görmüş olduğu en iyi forvetti.

-hangi ronaldo
+gerçek ronaldo tabi ki lan
romario, bebeto ve dunga üçlüsünü izlemiş olan nesil kadar efsane olmayan nesil.
sadece 19- 24 yaş arası insanların oluşturduğu nesilmiş.
24 yaşından büyük olup eski ronaldo'yu izlemiş olanlar ya ronaldo futbolu bırakınca o anılara ket vurmuş ya 24'ten büyük olanlar ronaldo'dan sonra tek tek ölmüştür ya 24'ten büyük olanlar muhabbetlerde iki ronaldo'yu hiç birbirine karıştırmadıklarından bu malum soruyu sormuyorlar ya da 24'ten büyük olanlar hiç futbol muhabbeti yapmıyorlar bu soruyu sorma ihtimalleri olmadığına göre. bunun başka ihtimali olamaz.
sanırsın 2002'yi bir tek kendileri izlemiş. her ronaldo lafında da "ah o eski ronaldo" yavşaklığı da gına getirdi artık. yaşınız büyük görünsün diye hemen brezilyalı ronaldo'yu övmek zorunda değilsiniz.
(bkz: tespit yaparken saçmalamak)
şişman ronaldo da diyen nesildir.
Kel ronaldo da diyen nesildir.
Gerçek ronaldonun şimdiki halini görünce teyy tey demeyi de ihmal etmeyen nesildir.