1. 0.
  inanmaya da bilirsin. kafan daha rahat olabilir belki. çünkü çıkılmaz bir kuyu gibi dinler.
  4 -3 ... piyano calmaya calisan adam
 2. 1.
  Dinleri tek tanrılı ve çok tanrılı olarak ikiye ayırsak bile, çok tanrılı dinlerin neredeyse tamamında bir baş tanrı, ana tanrı veya tanrılar tanrısı var. Yani o da tek tanrılı dinlere yaklaşıyor.

  Tek tanrılı dinler de aynı kökten yani ibrahim peygamberin dininden çıkıyor ki islam peygamberi daha peygamber olmadan önce de bu dine inanıyordu diye rivayet ediliyor.
  2 ... ali candan
 3. 3.
  o çok tanrılı din dediğiniz antik yunan antik roma dönemi zaten oranın gezginlerinin ortadoğu'dan ilk peygamberlerin kitaplarını getirmeleri ile başladı ve zamanla çarpıtıldığı için o şekilde çok tanrılı yapıya büründüler. antik yunan'da felsefe, hz. idris'in ve hz. şit'in kitaplarının bulunması ile başladı mesela. hz. idrisin bilim konusunda çok iyi olduğu, birçok modern icadın ilk mucidi olduğu bilinir.
  -1 ... masklavi
 4. 4.
  insan olduktan sonra...
  ... fafnir
 5. 5.
  iyilik yapmak, canlıları öldürmemek, insan eşitliği, kadına verilen değer, çalışmanın önemi hangi dinde daha ağır basıyorsa o dine inanılabilir.
  1 ... eesrts
 6. 6.
  akabe dinine inanmayında.
  2 ... timur cengiz hulagu
 7. 7.
  hangi takımı tutmak lazım gibi bir soru hiç bir nesnel referans noktası yok.

  ayrıca (bkz: zorunda mıyım)
  2 ... ibni maymun
 8. 8.
  Düz mantık düşünün derim .Dinler telefonlar gibidir .çok tanrılı dinler android gibidir,bir çok türü bir çok şekil ve farklılıklar vardır ama tek tanrılı dinler Iphone gibidir.sadece üst modeli gelir ,kalitedir ve üst modeli geldikçe alt modeller kasar ve sorunları piyasaya sızdırılır.

  O yüzden gidin Iphone kullanın derim ben .
  -3 ... designated survivor
 9. 9.
  istediğiniz dine inanın ama o dine mensup insanların davranışlarına bakıp tercih yapmayın. Mezuna kalırsınız gerek yok. Örneğin günümüz müslümanlarına bakıp müslümanlığa laf atacak olsak yerin dibine gömeriz. Mantıklı mı?
  1 -2 ... furkancalavera