1. 1.
    Ben 1950 lilerde yaşamak isterdim.
    ... salon beyefendisi
  2. 2.
    90 ları yaşadım ama çocuktum. bilinçli bir şekilde 90 ları tekrar yaşamak isterdim doğrusu.
    2 ... true
  3. 3.
    Ulu önderin olduğu devirde.
    ... has kemalist
  4. 4.
    Hiç yaşamasam da olurmuş ne zaman insan oğlu mutlu mesut yaşayabildi ki? Hep bunu engelleyen birileri oldu.
    13 ... theankarabeyi
  5. 5.
    Yetmiş-seksenler iyidir.
    Tek kanallı tv, ailece sofrada birlikte yenen akşam yemekleri, anne kişisinin soyduğu meyve eşliğinde izlenen televizyon, çat kapı gelen misafirler, mahalledeki tüm büyüklerin, teyze ya da amca sayıldığı, reçelli ekmeklerin tiramisu muamelesi gòrdüğü günlere...

Zaman makinası icat edilsin artık uleeen!!!
    3 ... zeytinyagli dolma kalem
  6. 6.
    900-1000'li yıllar arası.
    ... yamyam balagonda adami
  7. 7.
    Başlığı görür görmez aklıma owen Wilson ve midnight in Paris geliverdi. O mükemmel Paris her dönem güzel ve canlı duruyor. Filmde seyirciye sunulan şeylerden biri de bir çok insanın yaşadığı dönemden sıkılıp o takvimin insanı olmadığı düşüncesine kapılması ve başka zamanlara ait olduğu düşüncesi. Bu her dönem yaşanmış. Günümüzde ki insanlar, gece hayatının ve edebiyatın gırla akıp gittiği 1900’lerin ilk çeyreğindeki Paris’i arzularken, o dönem yaşayanlar da 1800’lerin ikinci yarısında yaşamanın daha güzel olacağı fikrinde.

Hatta Zelda fitzgerald dönemin bunalımından intihar etmeye çalışmıştır. Gerçi ‘önce sevmek istiyorum, sonra yaşarım’ diyen bir kadının yaşama tahammül etmesini beklememek gerek. Her neyse şu an düşündüğümüz, olmak istediğimiz zamanlara gitsek o zaman da bir başka zamana ait olmak ve gitmek isterdik kesinlikle.
    2 ... bolivya devlet radyosu
  8. 8.
    0-1800 arası tam mevzuların böyle dolu dolu yaşandığı zamanlar .
    1 ... mosinnagant
  9. 9.
    başlığı açanı bilmiyorum ama ben 16.yy da yaşamak isterdim. 1. elizabeth olurdum. korsesi demirden olan rokoko elbiseler giyerdim önüme geleni astırırdım. manyak güzel olurdu.
    6 ... monte cristo kontesi
  10. 10.
    Yaşamak ister miydim onu sor önce. Yak yak yak.
    3 -2 ... son feci kedi