bugün

tercih döneminde öğrencilerin aklındaki en büyük sorulardan biridir.

iktisat,işletme,kamu,uluslararası ilişkiler : odtü,boğaziçi,ankara,tobb,bilkent,sabancı,koç

mühendislikler : hacettepe,odtü,boğaziçi,bilkent,itü,sabancı,koç

hukuk : ankara,bilkent,tobb,koç,galatasaray

tıp : hacettepe,ankara

eğitim bilimleri : bilkent,odtü,boğaziçi
tıp fakültesi izmir üniversitesinde okunur.
inşaat gazi de okunur.
Mimarlık: ODTÜ, iTÜ. En azından genel kanı böyle.

Edit: Mimar Sinan'ı es geçmek büyük ayıp olmuş. Tikycan'a teşekkürler.
Biride çıkıp demiyor ki türkiye sadece bu üniversitelerdenmi olşuyor diye .
mühendislik ve ibf'de Yıldız ile itü yü unutulup ayıp edilmiştir.
iibf diyosan gazidir demek isterdim mamafih böyle bir durum gerçekçi değildir.
hangi bölüm okunur bilmem ama hangi bölüm okunmaz onu iyi bilirim. o da jeofizik mühendisliğidir. özellikle de ankara üniversitesi'nde.
filoloji: ankara üniversitesi
hukuk marmara üniversitesi'nde okunur.
valla şöyle söyleyeyim bilgisayar müh. gazi'de okunmaz bu kadarını bilin yeter. birkaç hoca hariç hepsi göttür hocaların. devam zorunluluğu da var zaten. okul da maltepe'de, beşevler'deki ana kampüste bile değil. takılacak hiçbir şey yok. amfiler değil okula ilk girdiğinizde sizi karşılayan lise sınıfları. daha saysam var ya...

(bkz: dertliyim sözlük)
(bkz: çay erdal bakkalda içilir)

okul mokul biteli baya olmuş sözlük.
sayılan üniversitelerden hiçbirine mensup değilim ama gerçekten iyi olan üniversite sayısı iki elin parmaklarını geçmez ülkemizde. bir iki özel üniversiteyi dışarda tutarsak devlet üniversitelerinden istanbulda boğaziçi, galatasaray ankarada odtü, hacettepe okumaya değecek okullardandırlar. itü, ytü, ankara ise eskiden iyi olup şimdilerde bozulmaya başlayan okullarımızdandır ne yazıkki. bunların haricinde 9-10 tane de orta kalitede okullarımız vardır. geri kalanlar ise ne yazıkki formaliteden açılmış okullardır. durum ne yazıkki budur. ben ilk 10 bilemedin 15 bin diyorum üniversite sınav sıralamasında. ilk 15 bin cidden okulu bitirsin yeter, eğer bu 4 yıl yatıp boş beleş geçirmedilerse kolay iş bulurlar ama diğerleri artık kişinin kendi elinde olan durumdur, işsiz kalır diyemem ama özveri şarttır.
arkeoloji koç üniversitesi'nde okunur.
Hiçbir bölüm Afyon'da okunmaz.
maden mühendisliği - bülent ecevit üniversitesi.
hukuk- ağrı dağı üniversitesinde okunur.
not: dekan benim, amacım reklam yapmak. *
not 2: dekan değilim. ciddiye alıp burs isteyen öğrenci oldu.
her bölüm izmir üniversitesinde okunur.
şaka yaptım lan aldanıp da gelmeyesiniz. aman ha.
hukuk için istanbul üniversitesi yazmayıp da tobb üniversitesi yazan bünye için gelsin: racona uyun, daha gençsiniz, harcanırsınız... (bkz: arap sado)
psikoloji: istanbul üniversitesi, ankara üniversitesi
marmara - diş hekimliği. * *
eğer iktisat, işletme, kamu yönetimi, maliye, çeko vs okuyacaksınız hiç bir yere gitmeyin anadolu üniversitesi iktisat fakültesi'ni okuyun çünkü istanbul ve ankara okulları dışındaki tüm iibf fakülteleri mezunları mezun olunca aynı sektörlerde çalışıyor.
mühendislik istanbul üniversitesinde okunmaz.**
tıp: hacettepe, ankara, cerrahpaşa, ege, gazi... bilimum devlet üniversiteleri.
mühendislik: odtü, itü, boğaziçi, hacettepe, ytü, ege...
iibf: odtü, boğaziçi, ankara, istanbul, hacettepe.
hukuk: ankara, istanbul, galatasaray, hacettepe, gazi.
diş hekimliği: çukurova üniversitesi
güncel Önemli Başlıklar