bugün

hande yener'in romeo isimli süprüntüsünde*, hande yener kişisinin romiyoo romiyooo romiyooo romiyooo şeklinde defalarca tekrarladığı söz. insanı aşırı derecede sinir etme potansiyeli vardır.

edit:kötüleyenler romiyo sizi de sabaha kadar kucaklasın.*
kırk yıllık romeo' nun romiyooo oluşu; sanırsam bu durum, giydiği o tuhaf şeylerden kaynaklanıyor.
ana dili ingilizce olan insanlar bizim gibi romeo'yu romeo diye okumazlar ve romio veya romiyo gibi bir şekilde okurlar. hande yener özenmiştir herhalde onlara da ondan olmuştur.
konuyla ilgili olarak:
(bkz: amerikan ve ingilizlerin her kelimeyi kendilerine göre okumaları)
(bkz: türkçe nin yazıldığı gibi okunması durumu)
sir william shakespeare'i mezarında ters döndüren gelişmedir. birileri sayın yener'e shakespeare ingilizcesinin aslında böyle bir şey olmadığını tez elden kavratmalıdır.
türkçe olan bir şarkıda ingilizce aksanla romeo demekten kaynaklanır.
hazırlıkta bir arkadaşın kelimeleri tuhaf tuhaf okuması sonucu hocamız ne biçim konuşuyorsun sen demişti... Kız da artist bir şekilde iskoç aksanıyla konuşuyorum demişti. Hande Yener de papua yenigine aksanıyla romiyoo diyor olabilir.
(bkz: gerizekaliyim demenin 1001 yolu)
Sabaha kadar kucaklama işini üstlenmiş er kişiyle aralarında deşifre edilmemiş hususi, üstü örtülü bir parola olduğundan şüphe etmediğim zamanlarda geriye yalnızca Hande Yener isimli şarkıcımsı kişiliğin ingilizce özürlü olması ihtimalinin kalmasıyla bu na-mühim havadisleri bir tarafıma * neden taktığımla kendimi derin mevzulara kaptırıp bireysel çaplı aydınlanmalar yaşadığım bir durumdur.
bu kadın bu kelimeyi yalnış telaffuz ediyo sonra da ben türkiyenin madonnasıyım diyo , abi bu ne yaman çelişkidir anlamadım.. (bkz: çakma madonna)
şarkıdaki tek hata bu değildir..
zira gerçek romeo kadir doğulu mudur??
klibe göre öyle.. yersen tabi..
literatüre hande yener şivesi olarak geçmiştir. tabiki sebebi romiyogillerin kadir.
uygur kardeşler in ya rock söyleyecez ya da hicaz yerine yarak söyleyecez ya da hicaz demesinden daha ayıp olmayan durum!

şarkılarınızı yazarken dikkat edin beyler , ulama var mı eko tutuyo mu ambiyans ritim...
hepsini de ben mi söyleyecem mına koyum!
istanbul a da ishtanbul demektedir.
Nedenini çok merak etmişimdir,şu tiki kızlardanmı olmaya çalışıyor acaba.
"iskoç aksanıdır o" önermesini gündeme taşıyan görüş.
güncel Önemli Başlıklar