bugün

türkiye'nin en iyi erkek haber spikerlerinden biridir. yıllardır show tv'nin demirbaşı olmuştur. diksiyonu düzgün kaliteli bir spikerdir.
haberciliğini en sade biçimde yansıtan saygı duyulası adam.
giydiği ceketler lebron james'e bile olabilecek büyüklüktedir. biraz modayı yakala be abicim.
yıllardır show tv de gördüğümüz genelde verdiği haberler ile bizi ürkütmüş iri bir adamdır.ayrıca birkaç hafta önce kaybettiği köpeği yüzünden günlerce ağlayan spiker, heryerde köpeğinin izi olduğu için de taşınmayı düşünüyormuş.
kır saçlı, gözlüklü bir adamdır. yıllardır show ana haber de boy göstermiştir.
galatasaray için emre aşık ne ise, show tv için hamit özsaraç odur.

galatasaray her yıl yeni defans oyuncuları alır.

(bkz: fernando meira)
(bkz: abel xavier)
(bkz: mehmet polat)
(bkz: muhammed sarr)
(bkz: rigobert song)
(bkz: stephan tomas)
(bkz: tolga seyhan)

hepsi gider emre aşık kalır. çık sahaya oyna derler, çıkar aslanlar gibi oynar.

show tv ise her sene yeni spikerler alır; gelenler olur, gidenler olur kalan yine hamit özsaraç'tır. çık haberleri sun derler, çıkar sunar.

(bkz: reha muhtar)
(bkz: defne samyeli)
(bkz: emre buga)
(bkz: idil medin)
(bkz: serhan başbahçıvan)
(bkz: ali kırca)
(bkz: korcan karar)
gençliğini oraya bırakan adamdır. sesini ne zaman duysam hafta sonu ya da tatil olduğunu idrak edip tuvalete rahat rahat sıçmaya gidiyorum. içimi bir huzur kaplıyor. seni seviyorum hamit özsaraç. bir gün sende hafta içi haber sunacaksın merak etme.
Prompter'dan dahi haberi doğru düzgün okuyamayan spikerlerin olduğu güzelim ülkemde; mükemmel ses tonu ve diksonuyla keşke yeniden ana haber bülteni sunmaya başlasa dediğim zat.
unutulmuş ekran yüzlerinden, çoğunluk reha muhtar'ın yedeği olarak hatırlar onu. bu adamın kaşları bana hep çok değişik gelirdi ve show tv'nin yayın hayatı bitene kadar hep orada spiker olarak kalacağını düşünürdüm...
özellikle 90'lı yıllarda çocuk olanların iyi tanıyacağı bir haber spikeridir hamit özsaraç. yıllardır show tv haberlerini sundu sonra ali kırca ve ekibi göreve gelince ekran önünde pek fazla göremedik onu ama ekran arkasında görevine devam ediyor sanırım, bazen show tv tanıtımlarında sesini duyuyoruz zira.
gece gece aklıma gelen kişi. ne yapıyor acaba şu an? sesinin tonundan 'haber' akıyordu.
Eski haber spikeri.
Show haberi show haber yapan kişiydi. Gerek sunumu,gerek diksiyonu,gerek objektifliği,gerekse ses tonu ile.
haftasonları show tv ana haber spikeriydi.
Eski bir haber spikeri. Show tv de çıkardı.
sesi çok akılda kalıcıydı.
Eski bir haber spikeri. Show tv.
görsel
şu an nerde ne yaptığı merak edilen show tv’nin eski haber sunucusu abimiz. haberlere yorum katmadığındandır belki bana hep robotmuş gibi geliyordu. sesi de hala kulaklarımda.
yıllardır didinen ama bir türlü terfi edemeyen memur izlenimindeki haber spikeriydi. Clark kente benzemektedir. Çocukken reha muhtarın kardeşi sanardım.