bugün

görsel

Motosport'un haberine göre, istanbul’da şampiyonluğunu ilan etme ve efsane pilot Michael Schumacher’in 7 kezle ‘Formula 1’de en fazla şampiyonluk yaşayan pilot’ rekorunu egale etme şansı bulunan Lewis Hamilton, yarışlar öncesi yapılan antrenman turlarında pistten şikayetçi oldu.

Hamilton, "Nasıl oluyorsa bu zemin oldukça pürüzsüz. Pistler eskidikçe asfalt arasındaki açıklıklar büyür, böylece lastikler daha iyi çalışır, ancak buradakinde asfaltlar aşırı kapalı, oldukça düz ve parlak ve bence konulan yağ veya koydukları her neyse asfalttan sızıntı yapıyor. Resmen rezaletti" dedi.

https://www.yenicaggazete...ulastirma-bak-315324h.htm
90 la git kanka. bi şey olmaz.
Bizde uçak pisti çöküyor, 500 yolcu taşıyan pilotlar ağzını bile açmıyor sen kimsin amk!
Yeni asfalt için ihale yapılmıştır. Birilerinin fazladan para kazanması gerek. Abartarak dökmüşler asfaltı ki fatura şişsin. Bizde böyle şekerim. Tanıştığımıza memnun olduk.
Bana biraz abartı gibi geldi.
Bugun ve yarın pist ağır.evet.
Buzda dans.
Yani hamilton sana göre pist mi dizayn edeceğiz. Al bir keyif çayı iç.
Aşırı pürüzsüz olduğuna dair yapılan eleştiridir. Pürüzsüz Şey bulmuş pürüzlüsünü arıyor. Eleştirini de al git pilot.
hız yapmadan efendi gibi kullansınlar...
görsel
Silivri'ye doğru sür hamilton.
efendim geleceksin eeee, istanbul’un pisti bok gibi diyeceksin.
hamilton musun nesin, sen kimsin ya? bir sen misin bu milletin akıllısı?
topunuz gelin.
Orhangazi köprüsünü biz yaptık, kuzey Marmara otoyolunu biz yaptık, yavuz sultan selim köprüsünü de biz yaptık.
ezanları susturamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz.
O asfaltı evinin sokağına döksen batmasın diye üstünde yalın ayak gezecek insanlar var bu da beğenmiyor.

Edit: k a ç a c a k!
Gaymah asvalt olaacağ, barnaan surdünmüudü, yeni yehanmış dabah gibin bıcır bıcır edecağ, ben gettim gordüm Avrupa’larda yollar hep gaymah gibin!
Normaldir. 10 senedir kapalıydı çünkü.
Bugun yapilan siralama yarislarinda pilotarin buz ustunde araba kullanmak gibi dediklerini defalarca duydum. Hicbiri memnun degildi. Yarin hava boyle olursa bir de bol bol kaza olacak yarislardir ayni zamanda.
hani sınava çalışmadan girip çıkışta "çok zordu yeaa" diye ağlayan dingiller olur ya. aynı o hesap olmuş. gg.

pist en son on yıl önce pro müsabaka için kullanılmış. koca on yıl. şayet belediye/bakanlık pisti yenilemeseydi aaaooovvvvvv on yıllık pisti yenilemeden takvimde yer istiyorlar şöyle böyle derdi kansızlar. pisti cillop gibi yapmışlar yarışa hazır olsun diye bu seferde (doğruysa şayet)adam bize mühendis tekniği kasıyor. geçeceksin o işleri hamilton. tüm yarışmacılar için şartlar aynı. gücün yetiyorsa galip gel ve f1 tarihine geç.
işin kötüsü bizim muhalif kansızlarına da ekmek çıktı. pist yenilemeseydi belediye/bakanlık "aaaaaooovvvvv" olurdu yerin dibine dibine sokarlardı, sosyal her platformda linç başlardı. pist yenilendi cillop gibi yapıldı kaynağı bile belli olmayan bir haberin arkasına sığınıp ağlayan keferenin birinin ülkelerine laf etmesine seviniyorlar. yazık anasını satayım. allah ülkenin en üstünden en altına tüm makamlarını bu kafadan korusun. amin.
Yol yapıya, yol yapıya diyorduk meğer onu da yapamıyamış.
Gönül belediyeciliği ile tanışmıştır.

Bu arada ben oraya bakmıyorum!
spoiler

efendim geleceksin eeee, istanbul’un pisti bok gibi diyeceksin.
hamilton musun nesin, sen kimsin ya? bir sen misin bu milletin akıllısı?
topunuz gelin.
orhangazi köprüsünü biz yaptık, kuzey marmara otoyolunu biz yaptık, yavuz sultan selim köprüsünü de biz yaptık.
ezanları susturamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz.

spoiler

Bu entariyi okuyunca gaza geldim, hüloğğğğğğğ. Hamilton bir fedöcüdür. Hüloğğğ. Bizi kıskanıyollar. Hüloğğğğğ.
Cengiz inşaat yapmıştır, biz alıştık bir kaç turdan sonra sende alışırsın..
Hamilton siktir git gran turismo oyna panpa.
usta harç yapıyordu diğer ustada abi bu harç yavan geldi gözüme ben biraz daha çimento atacam demişti. bizde böyle birşey var yani. mesela berber süper traş yapıyor nasıl diye soruyor iyi abi diyorsun. içine sinmiyor bir makas iki makas derken 3 numaraya çeviriyor.

buranın asfaltını atanlarda pist asfaltı nasıl olur bilmiyorlardır. asfaltı atarken abi zifti bol koyalım ki malzemeden çaldı demesinler kaymak gibi yapalım demişlerdir kesin.
Hamilton’un cehapeli bir fetöcü olduğunu bilmeyen yok...
Bi ekşidekiler bi de hamilton dünden beri ağlıyor amk.

Ekşidekiler asfalt yeni döküldü diye ağlıyor. Hamilton yol tutuş yok diye.

Kasım'ın 14'ü olduğunu ve hava sıcaklığının 10 derece olduğunu hatırlatırım amk. Dünyanın hangi pistinde olursa olsunlar bu sıcaklıkta lastikler çalışmaz ve yere basma gücü kolay üretilemez.

Koca fia boş yere mi her ülkede şort giyilecek zamanda yarış düzenliyor zannediyorsunuz.