1. 1.
    hayırlı geceler arkadaşlar...

baktığım her yerde hamile kadınlar görüyorum... açık seçik pembe kıyafetleriyle show must go on edalarıyla kamuya açık alanlarda salına salına yürüyorlar... memleketimizin güzide din adamlarının sözünü takmayarak karnı burnunda vaziyette o avm senin bu avm benim gününü gün ediyorlar... karnındaki çocuğunu tehlikeye attıkları yetmezmiş gibi, "bakın nasıl ama kocacığımın eseri işte bu. aşkımızın meyvesi." gibi anlamlar ihtiva eden şeytani bakışlarıyla toplum ahlakını yerin dibine indiriyorlar... peki kim suçlu ? hamile olmasına rağmen kamufle edici hiçbir kıyafet giymeden sokağa çıkan kadınlar mı yoksa modern dünyanın safsatalarına aldanıp asimilasyona uğrayan gavat kocalar mı ?

bugün salih'le, evlenmeden önce son kez aerobik yapan milfleri izleyelim diye sahile inmiştik. bostancı'dan maltepe'ye doğru birbirimizin poposuna şaplak ata ata şakalaşarak yürürken, burger king'den milkshake almış höpürdeterek etrafa gülücükler saçan pembe bluzlu hamile bayanları gördük. çoğunun da ayıptır söylemesi karnı burnundaydı yani 7 veya 8 aylık falandı çoğu.

salih'le birbirimize bakıp imalı gülücükler atarak, ilkbaharda büyük s.kişler döndüğüne dair burnumuza gelen kokuları içimize çeke çeke çöktük bi kayalığın üzerine. küçük bir hesap yaptık hemen yani şimdi ekim'e giricez misal, tahmini bi hesap yapacak olursak; şubat-mart ayları arası gibi falan galiba semtte büyük kucaklaşmalar dönmüştü. iyi de bizim niye haberimiz yoktu akoyim? ben ki o kadar apartmana girip parmak uçlarımda kapı dinleyen biri olarak hayret ettim doğrusu. demek ki erken yattığım dönemlere denk gelmiş bunlar. salih'in ensesine bitane şaplatıp "gözünü aç birazcık bak herkesin karnı burnunda senin yüzünden" diyerek fırça attım. çok kızmıştım çünkü...

velhasılı, biz otururken arkadan daha bir sürü hamile bayan gelmekteydi. bisiklet yolu tarafında bisiklet süren hamile bayanlar falan da gördük. kayalıkların arasından hamile dişi kediler falan atlayıp zıplıyordu. sanki o an herkes hamileydi akoyim. salih dişi kedileri takip edip kayalıkların arasında kaybolurken, o esnada arkadan burcuuuu burcuuu diye bir erkek sesi duydum, meğer önden önden yürüyen hamile bayanlardan birinin kocasıymış:

koca: burcuuu durun beni de bekleyin ayoll.

hamile burcu: ya hadi çabuk ol ama ne zaman dışarı çıksak böle yapıyosun hızlı yürü biraz, ben karnımda bebişle senden hızlı yürüyorum.

koca: tamam karıcım benim, kızma geldim.

hamile burcu: ya benim canım çikita muz çekti. git bana çikita muz bul hadi aşkitom.

kova: tamam çiçeğim siz şurada bi çay bahçesi olacaktı belediyenin oraya oturun ben hemen bulurum biyerlerden.

burcu: tamam hadi çabuk ol ama.

vay akodumun kova erkeğine bak sen dedim içimden. başıma şanslı takkemi takmış olmamın verdiği gazla bunlara doğru yürümeye başladım. kabullenemedim çünkü bu kadar genişliği. haydi şansıma allah'tan geç vakitti namazımı filan da kılmıştım mescitte, peki bu sahne öğlen falan yaşansaydı ne olurdu? o kalabalıkta o an yüzlerce çocuk da olabilirdi yani... hamile bayanın kocasına arkadan yaklaşıp poposuna çimdik attım:

koca: ayyy o ne ya!

etu: selamün aleyküm beyefendi, demin karınızla konuşmalarınıza kulak misafiri oldum, müsaade ederseniz şurada iki dakika bir görüşelim sizinle.

koca: bi dakka kardeşim niye popuşuma çimdik atıon sen? az yavaş olsana. ayrıca ne dinlion sen bizi, milletin arasında konuştuğu şeyden sana ne?

etu: önce aleyküm selam denir hırto, ben ne dinlicem sizi bağıra bağıra konuştuklarınızı herkes duydu akoyim. gel şuraya konuşucaz senle.

koca: ne konuşucaz beyefendi karım muz istedi ona muz bulmam lazım oyalamayın beni.

etu: hanımköylü beyefendi muz kaçmıyor ya evde de verirsin bırak sen muzu bak sana söylemem gereken önemli şeyler var söylemezsem çatlarım gel şuraya.

koca: tamam söyle hadi burda söyle neymiş merak ettim.

etu: heh... bak şimdi güzel kardeşim, karının karnı burnunda gördük hepimiz şahitlik ettik ki sağlam cila çekmişsin eyvallah ama niye böyle milletin gözünün içine baka baka ilan ediyorsunuz bu işi? millet spor olsun diye yürüyüşe çıkmış bir yandan da sigarasını tüttürüyor, neden insanların aklını çelip s.kişe teşvik ediyorsunuz? gavat mısınız lan siz? bu ne genişlik he?

koca: aaa.. bi dakka lan ne biçim konuşuon sen, ne cilası, ne s.kişi terbiyeni takın.

etu: hak ediyon ama gavat herif, öyle karısının her dediğini yapan adama ne derler lan? muz alıcakmış ahahahahaha mal mısın ateist misin olm sen?

koca: ya polis yok mu ya şu adamı alın başımdan poliiiiiiiis.

etu: tamam sus akoyim gidiyorum. ama şunu bil ki sen dönyanın en böyük gavatısan... aahhaah.

koca: imdaaaaaaaaaaaaaat!

hemen kalabalığın dikkati bana yönlenmeden kaçtım eve doğru. salih de kayalıkların arasında hamile dişi kedilere öğütler veriyordu galiba. hiç onu beklemeden direk alt geçidin oradan çıktım mahalleye.

eve vardığımda elim ayağım titriyordu heyecandan. hala da titriyor zaten... banyoya girip çırılçıplak soyundum, vücuduma baktım. bugün gördüğüm herkes hamileydi acaba ben de mi hamileyim falan diye şüphelenip karnımdaki şişkinliği kontrol ederken eski delikanlı erkekler geldi aklıma... günümüz insanları ne kadar da rahattı. modernlik bu muydu? erkeklik bu muydu? bir koca, bir erkek, bir eş, bir delikanlı, karnı burnunda karısını nasıl sokağa salıp ben erkeğim diye ortalıkta dolaşabilirdi?

bunun adı gavatlık değil miydi...

http://www.youtube.com/watch?v=AFvfX3Mfd9E+
    14 -66 ... etuuu
  2. 2.
    dünyaya nasıl geldiğini bilse babasını vuracak. manyak olmus millet.
    8 -1 ... tilllindemann
  3. 3.
    gideri olan kocadır.

karısını sokağa salmak ne demek lan? köpek mi bu kadın? hayvan mı da sokağa salıyo? sen karını kızını eve mi bağlıyosun tasmalarından? ekmek alması için sokağa mı salıyosun kızını? dikkat et, ekmek almaya diye çıkıp kocaya kaçmasın.
    8 ... coremax
  4. 4.
    anneniz hamileyken keşke azcık sokağa çıkıp hava alsaydı da sizi de etkileseydi bu hava.*
    6 ... kechy
  5. 5.
    vay arkadaş zihneyete bak denilir. hamile kadın sokağa çıkmasın seksi çağrıştırır, çocuklar parka gitmesin, parkta oturan adam "lan bu çocuk buraya nerden geldi" diye düşünür, o çocuğun anne ve babasının "s.kiştiğine" karar verir, çocuk okula gitmesin öğretmen "lan bunlar nerden çıktı" diye düşünür, bütün öğrencilerinin "anasının .mı" gelir akılına, çocuk biraz daha büyüyüp askere gitmesin, komutanın aklına "ulan bu kadar asker burada, nasıl oluyor da oluyor bu" sorusu gelir o da bu askerlerin ana babası "düzüşmüş" lan diye düşünür,o asker tezkere alıp iş hayatına atılmasın, patronun aklına "ulan bunca işçi burada ne geziyor" sorusu gelir, onun da varacağı nokta aynı noktadır. o kişi sözlükte yazar olmasın, hamile kadın görür, "ana kocasıyla 's.kişmiş'" diye düşünür, durup dururken bir kısır döngüye yol açtığı yetmezmiş gibi, bir de insanın aklına "keşke bazı karı-kocalar 's.kişmese'" diye getirir...
    8 ... bunickeelkoyuyorum
  6. 6.
    gavatlığın dibine vurmuş erkektir. medeniyet ayaklarında yanlış zihniyetlerin* akımına kapılmış erkektir.

--spoiler--
    bizi de troll yaptın iyi mi
    --spoiler--
    -2 ... lagvarbeyler
  7. 7.
    hortladı yine kodumunun başlığı ya bizim bizden başka dostumuz yok bizim üst düzey medeniyetler seviyesine ulaşmak için kendi aramizda birlik olmamiz gerek birbirimize bok atmakla olmaz.
    ... caylaktanyazara
  8. 8.
    dışarı salanlardan iyidir.;
    hamile karısını sokağa salıp erkeğim diyen gavat
    1 ... zihinkrizi
  9. 9.
    (bkz: haşmet koş sana küfür ediyolar)
    ... talkative
  10. 10.
    bu nasıl bir zekadır nasıl bir zihniyettir ya . sokakta hamile bir kadın görünce çoçuğun kaç aylık olduğunu tahmin edip kac ay önce s.kiştiklerini düşünüyorsan ben daha hiç bir şey demiyorum. Demek ki kız kardeşin filan olsaydı hamile kalıp sana söyleme salaklığında bulunduğunda da eniştenin kız kardeşini kaç ay önce ve nasıl becerdiğini de düşünecektin. Senin o beynini sikiyim ben .
    3 ... manwex