bugün

Hindistanda yaşanmış bir olaydır, insanlığın geldiği son noktayı gösteriyor.

Kaynak: https://m.haberler.com/ha...-meyveyi-13291071-haberi/
şu corona virüs keşke hiç bitmese, insanların büyük çoğunluğu yok olsa diye gizliden gizliye düşünmedim değil. insanız; besin zincirinin en tepesindeyiz diye dünyaya hakim olacağız anlamına gelmez bu. bugün coronayı yeneriz ama yarın öyle bir şey çıkar ki en güçlü ekonomiler, silahlar ve bilim bile çaresiz kalır. umarım.
böyle bir vahşetten zevk alacak kadar hasta ruhlu insanımsılara ne dense boş..
Bu arada çevrenizde hayvanlara eziyet edildiğine yönelik duyum ve gözleminiz varsa direkt netten oradan buradan aktif şikayette bulunun, farkındalık yaratın çekinmeyin.
Kınamakla olmuyor.
insanlığın iflas ettiği iğrenç örneklerden biri daha.
dümdüz değil, eziyet çektirip öldürmüş, üzerine psikopatça düşünmüş yani. patlayıcılı ananas yedirip öldürmek nedir? benim aklım birazcık bile almıyor.
hayvanlara eziyet edenlerin normal insanlar olmadığını ve tedavi edilmesi gerektiğini düşünüyorum. hatta tedavi edilmekle uğraşılmadan direk imha edilmeli.
vahşi hayvanları uzak tutmak için kurulmuş diye de açıklama yapılmış; bu bir mazeret mi yani? vahşi hayvan olunca yapılan eylem mi normalleşiyor, patlayıcı ile acı çektirerek öldürmek nedir, iç organlarını patlatmak nedir ruh hastaları.
koşup nehre gitmiş, acısı ayrı üzdü çaresizliği ayrı üzdü.
Bu insanoğlu neden bu kadar rezil ve şerefsiz oldu. Hayır o fil sana ne yapıyordu be pislik adam üstelik hamileydi. Dar mı ediyordu gününü ya da ne bileyim hayatını zindan mı ediyordu da bu gibi bir girişimde bulundun. Yemin ediyorum aynısı ona yapılmalı.
görsel
görsel
belki asırlardır bu hayvanlara yapılan zulmün geldiği tepe noktası. çok uzun zaman önce bir coğrafya dergisinde okumuştum bu zavallı hayvanlara neler yapıyorlarmış neler. kulaklarını kesmek mi dersiniz, hortumunun bir kısmını yaralamak mı dersiniz, kütük çekerken hızlı gitsin diye vücutlarına delici alet batırılması mı dersiniz türlü türlü işkenceler... belki hayvan dediklerimiz bizlerizdir ha ne dersiniz? çünkü tanımında eşref-i mahlukat geçen bir canlının bunu yapması imkansız. belki biz eşşek-i mahlukat falanızdır.
insanların ne kadar mal olduğunu gösteriyor.
güncel Önemli Başlıklar