bugün

Entryi gorunce bile bir fırt canım çekti, şimdi gel de yeme!
sadece ev yapımı hamburger yerim ve kendim de yaparım, doğal kıymadan yapılan yani sağlıklı olanından.
naylon paket arası çiğ köfte gibi fosil bir şeyi hayatta yemem. hayatımda birkaç defa çiğ köfte yedim ancak dişarının yeşilliği yenmez.
her ikisini de hem çok güzel yaparım hem de deli gibi yerim...hayattan her türlü tadı ve hazzı almak gerektiğine inanırım. yemişim kapitalizmi...şu anda bu sözlükte yazı yazdığım cihaz da kapitalizmin bir parçası, bu sözlükte kapitalizmin bir parçası...kapitalizmden kaçamazsın...
işin sağlık kısmını düşündüğümüz zaman çiğköfte sonuç olarak bizim memleketin firmaları tarafından imal ediliyor bu bir. ikinci olarak çiğköfte başlıca bulgurdan imal ediliyor. yani çok zararlı yada kilo yaptırıcı bi özelliğe sahip değil. bulgur kaliteli bi karbonhidrattır.
hamburger dediğimiz zaman gene lokal hamburger firmalarından -zaten yaşadığın yerde burgerking falan varsa lokal hamburgilerde açılmıştır ufak ufak- yersek kapitalizme bi para kazandırmış olmuyoruz.
işin sağlık kısmına burgerking vs firmaları için bişey diyemem çünkü evet son derece sağlıksız bok püsür gıdalar.

starbucks'a gitmemek diyince starbucks mevzusu hala konuşuluyor mu ya ? ben lisedeydim 2005 falandı herhalde starbucks muhabbetini kapatalı çok oldu olm biz..