bugün

20. yüzyılın ilk yarısındaki şerefli bir örgütlenmeyle, 21. yüzyılın ilk yarısındaki (tam olarak ne olduğu bilinmeyen) bir örgütlenmeyi bir tutmaktır.
(bkz: arasında 0 fark olan şeyler)
hamas; anaokulu bombalamayı, halkını hedef yapmayı, silah ve uyuşturucu kaçakçılığını, karaborsa mal satmayı kendine görev bilmiş sözde kurtuluş, özde terör örgütüdür. ingiliz desteğiyle kurulmuş müslüman kardeşler'in uzantısından ibaret oluşu da cabasıdır. kuvay-i millîye ise, bu sayılanların hiçbirine bulaşmadan halkını işgâl kuvvetlerinden temizlemeyi görev bilmiş millî örgütlenmeden öte değildir...
hamas atatürkü olmayan kurtuluş hareketidir.
biri türklerin karakterinden meydana gelmiş, diğeri israil'in zulmüyle ortaya çıkmış iki farklı isyan hareketi.

arap ülkelerinin "bana dokunmayan yılan bin yaşasın. bana ne filistin'den gazze'den. ben son model jeep'imle çölde safarime bakarım" mantığyla hareke ettiğini düşünürsek, eğer israil olmasaydı hamas asla olmazdı. ama kuvva öyle mi? o, her zaman, türkün kalbinde kor bir ateş gibi duruyor.
kuva-yi milliye, sivil insanları hiçbir zaman hedef almadığı için, karşılaştırma yapılması çok yanlış ve kuva-yi milliye ruhuna hakarettir.
Hamas israil çarşılarına füze fırlatmış ve bunun sonucunda masumlar ölmüştür.Hiç bir direniş gücü masumları öldürmez.Bu onları terör örgütü yapar.

israil son derece şerefsizdir bu konuda.Sadece objektif bakmaya çalışıyorum.
kuvayi milliye gibi sadece düzenli birliklere karşı gerilla savaşı veren bir örgüt ile, hamas gibi anaokul bombalayan arap teröristlerin oluşturduğu bir terör örgütünü karşılaştırmak ciddi ciddi kahramanlarımıza hakarettir.
2010 senesinde açılan başlık.