1. .
    deniz gezmiş'in ruhuna ızdırap çektiren sahte devrimcilerdir. emperyalizmin ve siyonizmin kucağında gününü gün eder bu solcu arkadaşlar.
    3 -9 ... uvjb
  2. .
    bir kere politika, seçim, iktidar gibi çok basit kavramları bilmeyen heriftir. hamas seçimle iktidara gelmiş bir partidir, legaldir. deniz gezmiş'le kıyaslanması bile yanlıştır.
    2 -2 ... tu kaka bana
  3. .
    destekler gibi göründüğü ideolojiyle kurduğu yüzeysel bağlantılar yüzünden kafası karışmayan solcudur. muhtemelen hem abd, hem de israil'le zaten anlaşmalı olan ve savunma sanayiine dayalı israil ekonomisinin çarklarının dönmesini sağlayan filistin'e dalmak için ortam yaratan hamas'ın terörist olduğunu gören solcudur. veya görmek için herhangi bir şeyci olmaya gerek yok da yine de başlıkta öyle geçen solcudur.

edit: gerçek solcular rahatsız. eksileyin yavrular, rte sizinle gurur duyuyor!
    2 -1 ... eraserhead
  4. .
    hamas emperyalizme, kapitalizme falan karşı bir örgüt olarak kurulmadığından sorun yoktur, isteyen istediği gibi görebilir. şeriat devleti kurmak isteyen bi örgütü solcular desteklemiyor diye deniz gezmiş'in kemikleri falan sızlamaz. rahat olun. çünkü hamas bir terör örgütüdür.
    3 -1 ... walktothestars
  5. .
    sağcılıkla solculukla ilgisi yok hamas katiyyetle bir terör örgütü değildir. hamas milletinin bağımsızlığı için mücadele eden bir örgüttür. milli, mücadele dönemini hatırlayın...siyonist güçlere karşı elinden geleni yapan asil direnişin simgesidir hamas.
    2 -3 ... pergamon
  6. .
    ülkesini siyonistlere teslim etmeyen, kanımızın son damlasına kadar savaşacağız şeklinde tavrını çok net olarak koyan bir siyasi partiyi, özellikle halkın görevlendirdiği siyasi partiyi terörist olarak niteleyen solcudur. ulan o zaman kurtuluş savaşımızdaki durumumuzla şimdinin filistin'i arasında ne fark var? silah yok, cephane yok. el yapımı roketler allahsız israil'in şehir merkezine yaklaşamıyor bile, kendine hamas milisi diyen bir adam üzerine bomba koyup patlatmışsa bunu hamas'a fatura et, bari siyonist gibi düşün onlar gibi yaşa. silahlı saldırı da mı yapamayacak lan? israil sivilleri öldürürken operasyon, filistin öldürünce terörizm... okula teçhizat koymuşmuş, lan gerizekalı ülkede kaç tane sağlam bina kaldı, hamas'ın askeri sığınağı filistin'in düzenli bir ordusu mu var? buna gerilla savaşı denir, icabında hastanelere de mermi koyulur, camilere de.
    1 -1 ... tu kaka bana
  7. .
    deniz gezmiş'in ruhuna ızdırap çektiren sahte devrimcilerdir şeklinde tanımlanmışlardır. bakın işte sözlük ortamının faydası. ben şimdi deniz gezmiş ruhunun ne olduğunu bilmediğim için bu arkadaşlardan öğrenmek isterim.

sizin deniz gezmiş ruhu dediğiniz, sebep ne olursa olsun bak bunu üstüne basa basa söylüyorum sebep ne olursa olsun , bir cephede olmayan sivillere yönelik saldırılar, sivillerin can kaybına yol açan saldırılar mıdır? bir diğer merak ettiğim nokta ise, hamas'ı bir özgürlük mücadelesi veren masum insanlar topluluğu olarak göstermek için deniz gezmiş'den başka sığınacak birini bulamadınız mı? son olarak yine cahilliğimden soruyorum biz milli mücadelemiz sırasında, kurtuluş savaşı öncesi veya sonrasında, hangi ülkenin kadınını, çocuğunu öldürmüşüz, cephe harici kimi bombalamışız .

siz hamas'ı istediğiniz gözle görebilirisiniz. ama hamas ile benim milletimin kurtuluş savaşını aynı kefeye koymayın. hadi bizi siktiredin de şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın.
    -1 ... guzunamca
  8. .
    insanlıktan bir bok anlamamakmış bunlara terör örgütü demek.

14 yaşındaki çocukların beline patlayıcı bağlayıp eline de sıkı tutmadığı takdirde patlayacak olan bir el bombası verir hamas. eylemi gerçekleştiremeyecek olursa nişancılar vururlar ki o el gevşesin, bombanın pimi çekilsin, eylem öyle ya da böyle gerçekleşsin. asil zihniyet. direniş sembolü. 90'lardan beri aşağı yukarı 500 kişi ölmüş, sadece intihar saldırılarında. ülkesini savunuyor ama her ne hikmetse eylemlerini de israil'de yapıyor genelde.

elin terör örgütünü power rangers gibi sempati abidesine çevirdiniz iki satırda.
    hümanizmle, acıma duygusuyla arap sevdasını ayırmayı öğrenin ki kafanız bu kadar karışmasın.
    2 -1 ... thor
  9. .
    muhtemelen hamas in ankara ziyareti sırasında sinirden kulaklarından duman çıkan kişidir. meşal türkiye'de paşalar gibi ağırlanmıştır.
    -1 ... tu kaka bana
  10. .
    terörist demek için solcu değil, akıllı bir insan olmak yeterlidir. öyle ki:
    -siz israil'in afedersin ebenizle samimi olacağını bile bile el yapması iki kıytırık roket atıp adamları saldırtır mısınız halkınızın üzerine? bu adamlar mal gibi saldırıyor... amaç terör olsun. düzenli ordu niye yok? çünkü o zaman nasıl mal gibi davranacaklar terör yapacaklar değil mi?
    -el fetih'i(aslında orijinali fatah'tır) bölmek için hamas kuran da israil'dir. aksi halde nasıl var olacak... toprakları nasıl büyüyecek... iki üç salak çapulcuya silah veriyor, iki tane etkisiz füze sonrası dümdüz ediyor filistin'i...
    -siz her güçlü devletle savaşanı devrimci, halkçı sanarsanız; echelüminkaragöz'lük etmiş olursunuz. çünkü o devletle "güya" savaşanlar aslında o ülkenin adamlarının kışkırtması ile varlığını sürdürmek maksatlı kurulmuş da olabilir...

demek ki neymiş? e okudunuz...*
    2 ... barutyiyici