1. 1.
  israil tarafından desteklenen hamas, israil'den silah ve para yardımı alıyor. gidiyor el fetih kanadını yok ediyor. silahlı silahsız tüm kanat imha ediliyor. israil askerleri hamas'a destek veriyor.

  sonra aynı hamas çıkıyor, israil'in toprak parsellemesini tetikleyen eylemleri tetikliyor.

  ardından avrupa birliğinin de, abd'nin de açık desteğini alan israil soykırıma devam ediyor.

  gerçekler acıdır.

  edit: rte'nin hamas'ı öven sözlerini o sıralarda hatırlayanınız var mı bilmem.
  "hamas'a terörist diyemeyiz demesi, aslında o sıralar israil'in işine yarayan hadiselerdi."
  diğer yandan rte'nin yahudilerin üstün cesaret nişanını aldığını da unutmayın
  2 -1 ... fidelcastro
 2. 2.
  hristiyan siyonizm'in ne olduğu anlaşıldığında sebepleri de anlaşılacaktır.

  bu adamlar; ırak'ta, afganistan'da, filistin'de, türkiye'de, gazze'de aynı eylem planını göz göre göre uyguluyorlar.

  plan gayet basit. muhafazakarları destekle, yaptıkları ucube açıklamalar ve eylemler ile dünya üzerindeki en güçlü silahı ellerinden al.

  peki bu en güçlü silah ne mi? size saldıran devletlerin, vatandaşları tarafından oluşturulan kamuoyu.

  en güzel örneğini de vereyim, kurtuluş savaşında ingiliz askerlerini tankla tüfekle mi def ettik? yoksa meşruluğunu milletten ve insanlıktan alan meclisin hamleleri sonucu dünya ve ingiltere kamuoyunda oluşan baskı ile mi?

  cevabı biliyorsunuz. bu sebepten hamas'ın iktidarını ilan ettiği gün 'düşmanımız israil devleti değildir, bütün israil halkıdır.' açıklamasının kimlerin işine geldiğini de biliyorsunuz.

  idealist yönetimler, uydu olmak zorundadır. reel politik acımasızdır. sizin cennet hayallerinizi, dindaş cancişliğinizi filan iplemez.

  hakikat bu.
  1 ... aklidengegorecelibikavramdir
 3. 3.
  doğru olan önermedir. bence hamas israil'in filistin'i işgali için uygun ortam hazırlamakta. ne zaman 2 ülke arasında ateşkes ilan edilse, bu kodumun gerizekalıları, yok yahudi öldürür, yok sınıra yakın bir yerde bir yeri bombalar. bakın buraya yazıyorum. olur da yanılmazsam bir 10-15 yıl sonra yazılı ve görsel basında mutlaka haberleri okuyup, görürüz. işte yok "hamas'ın içinde israil ajanları varmış", "yok hamas israil için çalışıyormuş" diye. başka bir yer odaklanırken, asıl önemli noktayı kaçırmamak lazım.
  ... horozkentli