bugün

siyasal islam'ın iran ayağı...
çocuklar iran'ın dini lideri ali hamaney'e ve geçen gün öldürülen kasım süleymani'ye secde ettirilmiş.
görsel

siyasal islam'ın sünnisi, şiisi fark etmiyor gördüğünüz gibi. hepsi şirk dolu.
bizdeki şeyhlere, gavslara tapmak bunlarda da var.
bir de bizdeki siyasal islamcılar, iran'ı sevmiyorlar güya.
yok ki birbirinizden farkınız. bok=bok her yerde aynıdır işte.

şah dönemi iran'ına bak, bir de bunlara bak.
inşallah bu siyasal islam rejimi yıkılır da iran eski güzel günlerine ger döner, şah dönemindeki gibi modern, laik bir komşumuz olur.

not: bu arada şimdi giriyi yanlış anlayıp beni amerikancı olmakla suçlamayın, ben abd ile mücadelede ne olursa olsun iran'ı tutarım. yanki go home...!!!
Ortadoğu da sıradan bir gün.
çomar çomardır, dini, dili, ırkı olmaz. nerede gerizekalı var orada onları kullanan bir papaz, hoca, dini lider, diktatör bulunur.
Bunlardan bir bok olmaz. Düzenlerine tükürdüklerim sadece ölür ve öldürür. Bu mudur yani amaç? Bunlar ve benzerleri ne yaşıyor ve her neye inanıyorsa büyük bir çukur...
Neden şaşırdık anlamadığım çocuklardır. Bu memlekette şeyhin sildiğini içen mürit bile varken en azından secde ediyorlar.

işin şakası secde olayı zaten pers kültürünün ateşe tapan Zerdüştlerin bir ritüelidir.

Sosyolojik bir vaka olan "tipini siktiğim tipine çeker" kanunu bu. Nerede görsem bilirim.
Eğer bu fotoğraf provokasyon için çekilmediyse gerçek bir fotoğraf ise bir Şia olarak lanetliyorum. Bunu yapan Müslüman olamaz.
Klasik olacak ama bunun islam ile alakası yok. islam inancında yaradan sadece kendisine secde edilmesini ister. Bu islama mugayir bir eylemdir. Çocukların bu eyleme alet edilmesi de ayrı bi pisliktir. Siyasetin de islam'a alet edilmesi elbette ki kötüdür. Tabii burada ilk giriyi giren arkadaşa da değinmeden olmaz. Siyasal islam kötüdür eyvallah anladık ama onun yerine monarsiyi, otokrasiyi, şahligi, padişahlığı savunmak da neyin nesi. iran da islam devrimi halkın şah rejimine tepkisi olarak olmuştur. Biraz tarih okumakta fayda var. En azından mabadimizdan sallamadan önce bikac sayfa biseyler okumalıyız ki inandırıcı olsun.
https://www.google.com/se...TF-8#imgrc=Drlm18sLnVw_OM:

bizde de var.