bugün

genellikle yaz aylarında mahalle aralarında sesini duyurmaya çalışan, nefret ettiğim bir bant kaydı.*
ne hikmetse hep de aynı kadının sesiyle duyurulan hede.

(bkz: halı kenarı zkilir)*
halı kenarına, paspas kenarına overlok yapılır. overlokçu evine geldi haaaannnııııımmm... şeklinde sürüp giden örneklerine de rastlanmıştır.
(bkz: iyi de neden)
ben öss deyken megafondan duyduğum cümle.
bir mahalleyi günde kaç kere dolaştıklarını merak ediyorum.

"hanımlar dikkat overlok makinesi ayağınıza geldi! halı kenarına, paspas kenarına overlok yapılır hemen teslim edilir"

slogan bu hiç değişmiyor, o kadar çok duydum ki bir gün içinde artık ezberledim.

fon müziği olarakta selvi boylum al yazmalımçalıyor. amaç ne anlamadım ki? hayır daha uygun bir şarkı seçilebilirmiş bence.*
hanımların dikkatine overlok makinesi ayağınıza geldi....5 dakikada yapılır hemen teslim edilir. sinir bozucu bir sesle söylenen bu diyaloglar yaz aylarının kabusudur.
(bkz: overclock)
"halı kenarına paspas kenarına ne yapılır" sorusunun cevabıdır.
itinayla yapılan 5 dakka da teslim edilen overlok çığırışı.
bir de heyecan yaratanları vardı.

-overlokçu gidiyor, overlokçu gidiyor! bu şansı kaçırmayın ayağınıza kadar geldi.

lan sktrgit, bir de milleti galeyana getirecek, gittiği de yok öyle heyecan yapıyor kendi çapında.
yaz günlerinde engüzel rüyalarımın içine sıçan ses, bu başlığı görünce hala o sesi duyar gibi oldum.
tam olarak "hanımların dikkatine! overlok makinesi ayağınıza geldi. halı, kilim, yolluk, paspas kenarına, halı fleks kenarına overlok çekilir. beş dakikada yapılır, hemen teslim edilir." şeklinde olan yaz aylarının fon müziği.
biricik annemin hepsini tamamen ezberleyip üstüne kendi coverını yapmış olduğu hededir.
geri planda selvi boylum al yazmalım filminin soundtrackiyle söylenir bir de. gel beni döve döve öldür demenin başka bir yoludur.

yine yaz geliyor, yine gelecekler penceremin altına ben daha yeni yattığımda. allah ım sen bana sabır ver bu yazı da katil olmadan atlatayım.
Aha da yarama tuz basıldı. *
--spoiler--
Hanımların dikkatine overlok makinası ayağınıza geldi. Halı kilim paspas kenarı 5 dakikada yapılır hemen teslim edilir.
--spoiler--
*
(bkz: sus be kadın)
pazar sabahlarının kabusudur.
o karıyı bulup gırtlaklamak isteyen milyonlarca insan olduğu şüphesizdir.
(bkz: ses kaydı abi o)
hemen teslim edilir diye bitiren kadın. *
genellikle de arka fonda sebebini bir türlü anlamadığım şekilde selvi boylum al yazmalım filminin müziğini çalarlar.
(bkz: 5 dakikada yapılır hemen teslim edilir)
tepesinde tahtakaleden alınmış megafonla, arka kapısında, ayakta durur pozisyonda, radarımsı gözleriyle pencere pervazlarındaki saksıların ardında saklanan ev hanımlarını süzen bir cengaverin bulunduğu servistir. fon, her zamanki gibidir; overlok.mp3
bu sesi duyuyorsanız anlayın ki yaz gelmiştir.
yaz günleri akşama kadar sürecek uykunun öğlen bitmesine neden olan lanet sestir. çocukluğumdan beri hiç mi değişmez arkadaş? ses desen aynı, metin desen aynı. overlok makinesi ayağımıza gelmiş, hadi ne duruyoruz?
güncel Önemli Başlıklar