bugün

ne öngörü ne öngörü ama haaa

orayı biraz bilen böyle şeylerin olacağını bilir

son 30-40 yılda bu türden

7 den fazla (büyük çapta diyorum) patlama olmuş

ufak tefeği kendi halkı bile hatırlamıyor

hep bir şeylere gebe bir yer.

ben bu haluka takıldım

sürekli çok şey biliyorum ama söylemem

havalarında

madem söylemeyeceksin ?

ne ayak ?
adam üç ay içinde olacak demiş, üç ay içinde olmuş. artık bunun üstüne ne söylersen söyle; "attı tuttu" de, "zaten orada hep birşeyler oluyor" de, ne dersen de sonuç değişmiyor.
Son zamanlarda youtube daki videolarda dikkatimi çeken araştırmacı yazar.

iddia ettiği bilgileri doğru mu, değil mi insan emin olamıyor.

Kaynaklarımı söylemem diyor ama bu kadar elde ettiği bilgiler doğruysa vay insanoğlunun haline..

Eğer sallıyorsa güzel sallıyor. Bakalım en az 1 tane kitabını okumak şart oldu.

Umarım bol bol üfürük sallayan komplo teorisyenlerinden değildir.
Bilinen şu ki pentagonda sadece ortadoğu masasında çalışan 30 bin uzman var ve bunların hepsi fikir (fitne) üretiyor. Harici düşünce kuruluşlarını hesaba katmıyorum bile. Ama buna mukabil biz, bizimkileri komplo teorisyenliği ile, kahinlikle fal büyü yada üfürükçülükle itham edip gözden düşürüyor ve safdışı etmeye gayret ediyoruz. Çünkü bize göre türkler geri zekalı embesil düşünemeyen fikir üretemeyen, yapılan kirli işleri, kurulan hain tuzakları görüp deşifre edemeyen aciz ve zavallı cahil insanlar. Eğitim sistemimiz ve medya sayesinde Bilinçaltımıza yerleştirilen fikir bu olduğu ve böyle düşünmemiz emredildiği için şartlı refleksimiz de bu yönde gerçekleşiyor. Maalesef. Bundan sebep kendimiz düşünemediğimiz gibi düşünenleri de baltalamaktan geri durmuyoruz. Sonra ortaya böyle haluk özdil ertan özyiğit aytunç altındal v.s. gibi adamlar çıkınca apışıp kalıyoruz. Nereden bildi? Nasıl bildi? Kaynağı ne?

Amcam Oturup bütün gece survivor seyretmiyor demekki..
Kendisini açıkça küçümsemedim ve ayrıca bu tarz adamlara en çok değer veren insanlardan biriyim.

Benim düşüncelerim genellemeydi.

Yoksa kimsenin emeğini, çalışmasını küçümsemem. Evimdeki kitaplığımın en az yarısı bu tarz araştırmacı yazar ve komplo teorisyenlerinin kitaplarıyla mevcuttur.

Ha bir de survivor izlemeyi bırakalı 7 sene oldu.