bugün

B12 eksikliği nedeniyle olabilir, ciddi bir hastalık belirtiside olabilir.doktora gitmekte fayda var.
Sugır kraş...

Şekerli bir şeyler içtikten, tatlı yedikten sonra falan da olur.

Hatta kahve sonrası bile...

Kan şekeri ve insülin beleee bi yükselir sonra birden düşünce bi 20-40 falan vücut ritmini tutturana kadar olur.

Olur öyle.
kansızlık ve anemi. acilen kan iç. mümkünse insan kanı.
Dopamin eksikliği.
(bkz: sıcak hava)
(bkz: Aids)
b12 vitamin eksikliği olabilir. mevsim geçişleride etkileyebilir tabi.
Kansızlık.
Ayda 5 çift uçak yolculuğundan 23000 km, 2 uzun karayolu ve şehiriçi arac kullanımlarından 4000 km yol yapıyorum. Devsm edip beni bunaltan bir doktora tezim, bir ton toplantım, iş yemeğim ve evde olduğumda yaptığım ev işleri var. Etkisi oluyordur diye tahmin ediyorum..
Gecen yildan beri cok halsiz ve yorgunum. bazen elimi bile kaldiracak gucum kalmiyor.
Hollanda'da yapilabilecek butun kontrolleri yaptirdim.
Hicbir sey cikmadi.
Gecen hafta cenazemiz vardi turkiye'ye gitmek zorunda kaldim. Orda daha kotu olunca acile gittim. Acilden sonra ic hastaliklar uzmanina...
Yapilan bir suru tetiklerden sonra kansiz ve b12 vitamini eksikligi oldugu soylendi.
Kansizlik icin ilac b12 vitamini icin 6aylik igne tedavisi verdi doktor.
Ilaci aldim igneyi alamadim, cunku hollanda'da vurmazlar.
Donunce hemen doktora gittim durumu anlattim. Sil bastan yeniden pazartesi kan tahlilili yaptirmam gerekiyor, bakalim ne cikacak...
Sonuc halen halsiz ve yorgunum.
Vitamin ve mineral eksikliği olabilir sağlıklı beslenmek lazım.
enerjili olmak için sebep bulamayıp halsiz kalanlarda bugün.
Şeker ağırlıklı beslenme ve hareketsiz yaşam, bilgisayar vb. Aygıtların karşısında çok fazla vakit geçirmek, dertler, gelecek kaygısı, söylediğiniz her yalan sizi giderek halsiz hissettirebilir.
Klasik hava değişimi. Beynimiz nasıl davranacağına karar veremiyor.
bütün haftanın yorgunluğunu dinlenerek geçirmek yerine, ekstra bir tempoyla çalışmaya devam etmek.

olm bugün pazar lan.
yataktan bu saatte kalkmak nedir.
hafta sonları kıçımı devirip uyumayı özledim.
Üşütmüş olabilirsin.
B12 eksikliği.
(bkz: aids)
(bkz: kanser)
(bkz: verem)
Vücutta vitamin ya da mineral eksikliği...
(bkz: bahar yorgunluğu)
(bkz: toplumsal stres)

stres azaltıcı basit aktiviteler başlığına bakabilirsiniz.
karatay hoca dan dinlediğime göre, sebeplerden biri şeker, buğday, pirinç tüketimi.
çünki siz ne kadar çok yesenizde, bunlardan. vücut onları şekere çeviriyor ve yaklaşık iki saat içinde yakamazsanız insülin salgılayıp yağa çeviriyor ve yağ yani kilo olarak depoluyor.
e ne oldu yedikleriniz hiç bir organınız beslenmedi 2 saat sonra gene açsınız.
organlar beslenmediği içinde halsizlik normal.

aç ayı oynamıyor.

herhangi bir karar vermeden doktorunuza danışınız. söylediklerim sadece kendi tecrübelerim.
kan değerinin düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir.
fazla ozbir cektiyse. kopadabilirdi dikkat etmek lazim, bunada sukur dinlen gecer.
en başta stres sıkıntı. düzensiz dengesiz beslenme . iklim b 12 , demir eksikliği.
susuzluk
bak herkes bunu atlıyor cevremde susuzluk sebep olur butun bunlara...
güncel Önemli Başlıklar