bugün

Abim lise1 de sınavdan epey yüksek bir puan yapmasına istediği anadolu lisesine gidebileceği halde gitti sevgilisi için 1.sınıfın 1 dönemi imamhatipe gitmişti.
Sonra ordan çıkartıp 2.dönem bi kolejin lisesine yerlestirmistik.

Yapamadı imamhatipte * . Üstelik dersleri de çok iyiydi gitti oraya gerzek * .
büyük oyun bozulmuştur.
Halkin ferasetidir.
halkın yandaşların, yobazların tam da ağızlarının üstüne denk gelen bir sille yapıştırmasıdır.

sessizlikleri o yüzden...

ne lan? hani "bir elinde kuran, bir elinde t cetveli..." saçmalıkları? haftada 40 ders saatini "ölü yıkayıcı yetiştirmiyoruz, aman azıcık da şu dersten koyalım" mantığıyla doldurursan olacak olan budur. kafası böyle şey edilen çocuktan ne ölü yıkayıcı olur, ne doktor, ne mühendis... bir cacık olmaz...
300 bin öğrenci "imam hatip e gideceğime okulu bırakırım " demiş ve bırakmış....

Eeee yaşı kaç olursa olsun kimse kendisinin gerizekalı yerine konulmasına izin vermek istemez. Oraya gidecen ne olacak? Yılların çarçur olacak.

E bu kadarına herkesin kafası basar.
lise puanlarına baktım geçenlerde 200 420 arası bir tane anadolu lisesi yok olan iki üç tanesini de itin öldüğü yerdeki bi ilçeye yapmışlar..

mecbur mu ulan bu çocuklar imam hatip ya da meslek lisesinde okumaya..

400 puan alan çocuğu saçma sapan meslek lisesine göndermek zorunda kalıyoruz.
yobazları, yandaşları suspus eden silledir.
Imamhatip isteyen %3 gibi bir seydi ama ortamlarda %60 gibi yansitildi baktilar sik gibi bir sey oldu nasil düzeltiriz diye çirpiniyolar.
son sınav sonuçlarında imam hatiplerin boş kalmaları, erdoğan rejiminin kendinden olmayan diğer yarı ile barışma egilimi ve türkiye'yi tam anlamıyla dönüştüremeyeceklerini idrak etmeleriyle ele alınmalı. onca baskı ve propagandaya rağmen bu okulların yarısının boş kalması ibretliktir orası ayrı.
yeni milli eğitim bakanın geri vitesi yoktur. halk ne istiyorsa ihtiyaca göre türünü değiştirin yazısı göndermiştir iş milli eğitim müdürlüklerine.

ziya selçuk gibi adam bunlardan nasıl bakan oldu şaşırtıcı aslında.
halkın çocuklarını imam hatiplere göndermeye yanaşmaması, boş kalan imam hatipler ve açıkta kalan, istemediği okula yerleştirilen çocuklar sebebiyle, yeni milli eğitim bakanının geri vitese takmasıdır.

tüm illere genelge gönderdi, hastalıklı akp zihniyetinin imam hatip yaptığı okulların çoğu anadolu lisesine çevriliyor.

neden böyle oldu? zira halk imam hatibe gönderdiği çocuktan bir cacık olmayacağını pekala biliyor.

her zaman derim, istediğin kadar şunu bunu daha iyi bildiğini san, kafayı duvarlara vura vura dön dolaş geleceğin yer atamızın dedikleridir.