bugün

Bunlar hep makarna yemekten.
Sebebini kafamızın sürekli kısa yoldan nasıl köşeyi dönerim diye işlemesine bağlıyorum.
herkesin kendisini her konuda bilir kişi, otorite zannetmesi ve gene herkesin kendisini çok zeki zannetmesi neticesinde sık sık meydana gelmektedir. şu en son çıkan tosun mevzusunda ablaya soruyorlar neden böyle oldu diye 80 bin kişi aptal değildir dedik bizde girdik diyor. o 80 bin kişi neden girdiler peki bu işe ? çünkü kolay yoldan çok para kazanma imkanı sunulmuş. 1 koyun 10 alacaksınız denmiş bunlarda elde avuçta ne varsa gidip yatırmışlar.

bu ülkede en karlı iş her daim din ticareti. allah diyenin kitap diyenin peygamber diyenin arkasından sorgusuz sualsiz gidiyor insanlar. en bariz örnek ülkenin en tepesinden verilebilir. bu tosunun da ağzından allah kitap düşmezmiş birkaç tesis açılışı falan gösterdiler hep tekbirler ile dualar ile açılıyor ve arkasında şimdinin mağduru olan binlerce insan..
Parasını sağa sola bağlama ihtiyacı görüp malı götürme çabasında olan bazılarının maruz kaldığı ilahi durumdur.Misal ciftlikbenk olayında mağduriyet yaşayan akıllılara hiç üzülmüyorum.
hadi yine iyisiniz ey halkım!!!
(bkz: altın yumurtlayan tavuk bank ın kurulması)
zamanında sülün osman'dan köprü bile satın almış ülkemin insanının maalesef kendini kurnaz sanmasından kaynaklanan durumudur.
(bkz: sülün osman)
(bkz: allah de ötesini bırak)

bu sihirli sözcüğü kullandıktan sonra biraz da aklın basıyorsa donlarına kadar alırsın bizim halkın.

görsel
http://llcdn.listelist.co...09/allahim-dedi-esnaf.jpg
görsel
Halkımız ile ilgili acı gerçektir.
Malesef sürekli dolandırılıyor insanlar.
Jetpa, keriz feneri, islami holdingler ve son olarak çiftlik bank, anadolu farm, süt bank gibi oyun kökenli dolandırıcılara milyarlar kaptırdılar.

Hayret ediyoruz, "yuh artık, olmaz bu kadar" diyoruz, ama oluyor...

Insanlarımız bütün bu yaşanmış menfi örneklere rağmen yine dolandırılıyor...

Bunun nedenini dün birebir yaşadım ve bu insanların dolandırılmayı hakettiklerini düşünüyorum artık.

Bursa'da bir proje için milli eğitim tarafından 30 örnek aile seçildi.
Bu ailelerden biri de biziz.
Koordinasyon için watsap gurubu oluşturuldu falan.
Buradan bizlere duyurular yapılıyor.
Bu arada projeye katılan öğrenci velilerinden kimlik fotokopilerini okullara yollamaları istendi.

Watsap grubundaki bir veli ise önlü arkalı fotoğrafını çektiği kimliğini gurupta paylaştı.
Onu onlarca kişi takip etti.
Insanlar hem kendilerinin, hem eşlerinin kimlik bilgilerini onlarca tanımadığı insan ile bir çırpıda paylaştı.
Hanım ve ben guruba gelen bu mesajları şaşkınlık ve ibret içinde izliyorduk...

Yahu bir insan tanımadığı bir sürü insan ile en özel bilgilerini nasıl paylaşır?
Ve bu paylaşımı yapanlar 3 milyon nüfuslu bir ilde seçilmiş kişiler.

Şimdi uluorta en özel bilgilerini paylaşmakta sıkıntı görmeyen biri hiç kusura bakmasın ama dolandırılmaya son derece müsaittir ve hakediyordur.

Tespitim, yaşadıklarım, gözlemim bu kadar.

Mehmet aydın ve benzerlerine afiyet olsun...