bugün

türkiye cumhuriyeti devletidir.

kimse ölüm istemez (türk milliyetçileri ve ırkçıları dışında), kimse savaş istemez, ölüm acıdır. bunların hepsi doğru.

fakat yıllarca zulme maruz kalmış "görünmez" kürtler'in, pkk'nın öldüren eylemleri sonrası tanınması ve görünür olması ne acıdır? aaa kürtler de varmış bu ülkede? onların da hakları varmış? meğerse karda yürürken çıkan kart kurt seslerinden adını alan dağ türkleri değilmiş bunlar?

pkk insanları öldürmeseydi kürtler'in varlığından haberdar olacak mıydınız?

pkk haklıdır demiyorum. seslerini duyurmaya çalışan bir milletin mecbur bırakılmasıdır diyorum.

ölen tüm türk ve kürt gençlerinin anısına, saygılarımla.
pkk insanları öldürmeseydi kürtler'in varlığından haberdar olacak mıydınız? cümlesiyle saçma önerme olduğunu açıktır. 16 haziran 1919'da kâzım karabekir mustafa kemal'e yolladığı şifrede, "doğu vilayetleri halkının, ermeni çetelerinin acımasızlığına ve taarruzlarına hedef olmuş, en büyük felaketi görmüş bir unsur olmak sıfatıyla, birlik ve fedakârlık lüzumunu en önce takdir ettikleri iftiharla görülmektedir" diyor ve şöyle devam ediyordu: "bu sebeple ben kürtleri de bir öz kardeş olarak ağuşumuza (bağrımıza) katıp tekmil milleti bir nokta etrafında birleştirmek ve bunu dünyaya müdafaa-i hukuku milliye cemiyetleri vasıtasıyla göstermek karar ve azmindeyim." kürt aşiretleri de her türlü desteği vermeye hazırdı zaten.
sonuç olarak kürtleri zaten tanıyorduk vesselam.
bir insan ne kadar saçmalayabilirin en güzel örneğidir. ölenlerin büyük bir çoğunluğu kürt, halkı ölürken dediğin halk kürt halkı, yıllardır savaşın ortasında yaşayan halk kürt halkı soruya bak ? gözlerinizi açmanın vakti gelmedi mi sayın kürt milliyetçileri ?
16 haziran 1919'da türkiye cumhuriyeti diye bir devletin var olduğunu zanneden sivrizekaların vatandaşı olduğu devlet.

doğru, türkiye cumhuriyeti kürtler'i görüyordu. ama vurmak için.

(bkz: şu müslüman mı lan)
aynı zamanda ölen askerlerin hepsinin kürt olduğunu zanneden sivrizekalar da mensupmuş bu devlete. sadece sivil halk mı ölüyor andaval? ne çabuk unutuyorsun ağıt yaktığın askeri?
--spoiler--
pkk haklıdır demiyorum. seslerini duyurmaya çalışan bir milletin mecbur bırakılmasıdır diyorum.
--spoiler--

"demek" eylemi ağızdan olur. bu bildiğin kakalamak. ı ıh olmamış!
Böyle saçma sapan probaganda yapacağına sana öneri sunayım;

- Dağdaki yavşaklara mermi ve silah yardımı yapacağın parayla

okul yaptırın, hastahane yaptırın, sanat evleri yaptırın, aktivite merkezleri yaptırın.

Madem halkına yardım etmek istiyorsun, böyle et.

Döktüğün kanların üzerini bu mağdur politikası ile örtemezsiniz, şayet bu yola devam ederseniz, nereye giderseniz gidin öleceğiniz yerdesiniz.

30 yıldır mağdur politikası, bıktık arkadaş. Memnun değilsen, kuzey ırak seni bekliyor.

(bkz: kuzey ırak)

(bkz: defol)