bugün

halktan olmakla ne anlasıldıgının ilk önce sorgulanması gereken sorunsaldır, zira halktan olmak insanları asagılamak, onlara küfür etmek, vb. ise farklı bir durum olusur, ama halktan olmak, halkı anlayıp, sorunlarına cozum uretmeye calısıp, halkı dogru, mantıklı, ve iyiye yonlendirmek ise bambaşka bir durumdur.
daha fenası , halkımla bir bütün oluyorum ve bundan gurur duyuyorum tavrıdır..insan otomatik olarak kendini o kadar ötekileştirmiştir ki halktan , halktan biriyle münasebet kurunca kendini çok halkçı sanar , alçakgönüllüğüyle gurur duyar..
bi çaycıyla konuşmayı , ya da temizlik görevlisi fatma abla'lya muhabbet etmeyi sosyal hizmet yapmış gibi gururlu bi ifadeyle anlatır..
fena bi şeydir..münsebet edilen insanı , zoraki bi hayranlığa ve müteşekkir olmaya sürükler..

universiteye ilk geldiğim gün , bavullarımı metrodan indirirken bi baktım ki metro çoktan gitmiş..kıyafetler , kilim filan mühim değil ; kocaman bi dosyada tüm diplomalar kimlikler ne ararsan var..annem demişti koy çantana diye ,uçları batıyor diye bavula koydum...

universiteye kayıt için 2 gün var..diploma örneğini yeniden tasdikletemem..prof.un odasına iki büklüm gittim , bir baktım cam silen biri var..kıyafeti de , normal alışk olduğumuz prof. sakalı da yok..
"ya abi baksana şöyle oldu gitti benim bavullar pazartesi ilk dersim bu hocayla konuşsam bişiler yapar mı sence?" dedim..
bi bakalım , ama sen de az akıllı değilmişsin , diploma kaybedilir mi dedi.."abi aklım dağınık yol uzun kusura bakma" dedim.."bi hocaya danışsam nası adamdır iyi midir kızgın mıdır" dememe kalmadan , göründüğüm gibiyimdir öyle derler genelde kızgın mı duruyorum dedi..
işte budur halktan olmak..iyidir..akademik laflar ederken , doktor olup hastaya bakarken hep akılda tutmaktır halkı , kesimlerini ,seviyelerini..neticede , en elit adam bile sonradan para/eğitim almadı mı?
güncel Önemli Başlıklar