bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  marka ve markalaşma nedir, kurum imajı nasıl oluşturulur, müşteri ilişkileri yönetimi nedir, günümüz crm uygulamaları nelerdir, temel yerel pazarlama faaliyetleri nelerdir, kuruma göre stratejik iletişim planı nasıl oluşturulur, hedef kitle nedir, hedef kitle analizi nasıl yapılır, müşteri memnuniyeti nasıl ölçülür, müşteri istek ve ihtiyaçlarına nasıl cevap verilir, müşteri şikayetleri nasıl ele alınır, reklam nedir ve kuruma ve bütçeye göre nasıl bir reklam stratejisi izlenmelidir, halkla ilişkiler kampanyaları nasıl yürütülür, sosyal sorumluluk çalışmaları nasıl gerçekleşir ve daha yazılabilecek binlerce kalem halkla ilişkiler çalışmasından haberi, bilgisi ve eğitimi olmayıp saçına fön çektirip, avize küpe takarak halkla ilişkiler müdüresi olduğunu sanan cahil zatlardır. Özellikle iş görüşmelerinde bu bayanların özgeçmişleri okunmaya değerdir. Genellikle lise mezunu, açık öğretim bilmem ne kaçıncı sınıfta olup nedense geçmiş iş tecrübelerine de halkla ilişkiler sorumlusu olarak çalıştıklarını yazarlar. Giydikleri topuklu terliğin topuğu kadar olan akıllarıyla işvereni kandırmaya çalışırlar.
  3 -1 ... depression
 2. 2.
  halkla ilişkiler uzmanıyım demesini öğretecek bir eğitim görmemiş,psikolojisine sosyal çevresinde organzm yaşatan, iletişimsizlik örneği.

  iletişim fakültesi öğrencilerinin baş düşmanı.

  (bkz: odunla dövülesi insanlar)
  2 -1 ... penta-don
 3. 3.
  (bkz: cinsel ilişki)
  (bkz: para karşılığı cinsel ilişki)
  (bkz: karı-koca ve metres ilişkisi)
  -1 ... wert
 4. 4.
  genelde gece kluplerinde ve beach clublarda (biç kılap) istihdam edilen fiziği düzgün taşımsı hatunların genel tanımıdır. onlar hep halkla ilişki halindedir. ama bu mekanlara halkın ne kadarının gittiği ise malumunuzdur.
  2 ... paleface
 5. 5.
  herkesin halkla iliskiler kavramiyla yanlis bir sekilde asina olmasina sebebiyet veren ve bu bolumun ogrencilerini "bosuna okuyorsun, bunu yapmak icin okula mi gidilir" tacizlerine maruz birakan kadinlardir bunlar.
  1 ... nane limonata
 6. 6.
  bölümü kazandıktan sonra anlamıştım zaten bir yamuk olduğunu dedirten kavram,halkla ilişkiler.
  -ne okuyosun?
  +halkla ilişkiler tanıtım,
  -olsun
  +???

  Bu örnekte olduğu gibi bu hatunlar halkla ilişkiler nedir, neye halkla ilişkiler denir, reklamdan farkı nedir gibi basit sorulara mantıklı cevaplar veremeyecekleri için, halkla ilişkileri şık giyinip gelen misafirlerle ilgilenmek ya da skandalı çıkan bir şarkıcının medyayla olan ilişkilerini ayarlamak olarak bilirler.Aslında onların da pek bir suçu yoktur public relations türkçeye böyle çevirilirse, e normaldir.

  bu hatunların iddiası da değişmez zaten biz alaylıyız tecrübe var bizde.*
  2 ... simitcikahvecigazozcu
 7. 7.
  kendi kendine meslek bulmuş bir bayan olabilir.
  "bütün gün komşularla dedikodu yaparım kim nereye gitmiş kim nerden gelmiş hepsini incelerim halkla iyi ilişkiler içerisindeyimdir.özetle halkla ilişkilerciyimdir."
  1 ... sosyopat
 8. 8.
  aklını başına devşir kadın! denilmesi gereken kadınlardır. bir halkla ilişkilercilerin kolay yetiştiğini sanıp hemen kendini yaftalamış insandır.
  ... arabaciarabayatasget
 9. 9.
  ileride genellikle "işsizim" diyecek olan kadınlardır.
  ... spor tutkunu disi
 10. 10.
  ben okumuş birisi olarak kendimi bu ünvandan sıyırmak istiyorum dedirten olay... bölü mü kazandığında hakikaten bi bok yemişsin gibi hissettirir önce , yavaş yavaş gereksiz olduğunu anlarsın, sonra hocalar bir gaz verir sanarsınız ki biz olmasak şirket olmaz kurum ölür yaa , bu gazla uzun süre gidersiniz , günler böyle geçer , mezuniyet kapıya dayanır ve iş aramaya başlarsın , seni rahatsız eden düşünceler gerçek olmaya başlar bu seferde sen hayıııııır ben önemli bir insanım diye içinden bağırırsın ,,,
  ... blank