bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    yapılan anket sonuçlarında halkın bu sene yapılan sigara yasağına karşı olumlu tepki vermesidir.anketçiler öyle diyor.e peki biz halktan değil miyiz?.sen gidip te sigara içmeyen vatandaşa sorsan cevabı bellidir.
    4 -1 ... uypaciyakoverbeni
  2. .
    halkın sigara yasağından sozde memnun olmasıdır.
    3 -1 ... never neverland
  3. .
    bir nebze dogrudur. bir nebze ama.

vapurda sigara icilmesi de yasak. sigara cay yapmadan bogaz mı gecilir?
    3 ... syme
  4. .
    sigara içen biri olarak kesinlikle doğru olduğuna inandığım şey. ben bile karnım açken bir lokantada ya da kapalı bir mekanda sigara kokusu alınca rahatsız oluyorum kardeşim. içmeyenler nasıl olmasın?
    1 -1 ... tu kaka bana
  5. .
    haklı memnuniyettir.

tiner çekemiyorsan sigara'da içemezsin arkadaş ben mecbur muyum çalıştığım, okuduğum, yemek yediğim yerde senin keyfin yüzünden zehirlenemye?
    3 ... beitar jerusalem
  6. .
    sigara kullanmayan kitle ile yapilan anket sonucu olmasi muhtemeldir. ulan sigara kullaniyoruz diye aborjin muamelesi görmek zorundamiyiz.
    3 -1 ... bakbibak
  7. .
    hangi halk diye soru cümlesini akla getiren hatta akla getirmekle kalmayıp dile de getiren durumdur...

bir mekana yazarsın; burada sigara içmek serbesttir ona göre girin ya da girmeyin diye! isteyen girer, istemeyen girmez... yok mu barlarda uyarı, yüksek seviyedeki ses işitme kaybı vs diye... hah işte ondan...
    tamam anladık, sigara içmeyenleri düşünüyorsun da; içenleri neden kaldırıp çöpe atıyorsun?

ha bir de; o ceza bedelini 62 ytl olarak belirleyen kişiyi çok merak ediyorum, hiç mi aklına gelmemiş o 62 den tavşan yapılabileceği...
    2 ... gazoz_kapagi
  8. .
    halkın tv'de en cok belgesel izlemesiyle benzer bir sosyolojik durumdur. su sekilde irdelenebilir:

roportaj sırasında:

spiker: tv'de en cok ne izliyorsunuz?
    halk: belgesel, discovery channel
    spiker: peki sigara yasagi hakkinda ne dusunuyorsunuz?
    halk: cok memnunuz
    spiker: yolsuzluklar hakkındaki fikirleriniz?
    halk: dokunulmazlıklar kesinlikle kalkmalı, yapanlar yargılanmalı..

gercek hayatta:

*en cok izlenenler yarisma programlari, belgeseller en az ratingi aliyor,
    *heryerde sigara yasaklari deliniyor, millet sigara icilemedigi icin alisveris merkezlerindeki lokantalarda yemek bile yemiyor
    *yolsuzlukla yargilanan akp cogunluk oylarini almaya devam ediyor..
    ... atgmuls
  9. .
    zorunlu memnuniyet halidir. eğer memnun olmaz ve kural ihlali yaparsa 62 den tavşan yapma hazırlıklarına başlamalıdır.
    ... rapperboy
  10. .
    taraflı tespittir. az önce geldim taksim'den yolda bir sürü sigara içen insan vardı; tabi bu insanlara sigaradan rahatsız oluyor musun demek abesle iştigaldir. gerçi; açık alanlarda sigara içme yasağı ne kadar kullanışlı oldu orası tartışılır. yine herkes bildiğini okuyor.
    ... fiammetta