1. 1.
  nisan ayında, yüzde 35 oyla "halk bize cumhurbaşkanını tek başımıza seçecek yetkiyi vermiştir" diyen zihniyetin düşüncesidir. daha sonra aynı zihniyet, seçim öncesinde "cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda uzlaşı arayacağız" diyerek yalan söylemiş ve en sonunda da yüzde 46 oy alarak "halk, bizim tercihimizi doğru buldu" diyerek yine kendi bildiğini okuyan insanların düşüncesidir.
  1 -3 ... psycho freak
 2. 2.
  basinin ve kuresel finans cevrelerinin verdigi "ezici cogunluk" gazina gelen akp'nin dustugu hatadir. 47-53 nasil ezici cogunluk oluyor anlamak guc, cunku %47 cogunluk bile degil. ezici cogunluk 1982 anayasasinin kabulunde oldugu gibi 92-8 olur. demokrasinin sadece secimden ve cogunluktan ibaret olmadigini anlamaiz icin cok zaman gerekecek sanirim. yoksa saddam da hitler de ezici cogunlugun oyunu aliyorlardi.
  ... isla morada
 3. 3.
  yüzde 47
  yüzde 20
  yüzde 14

  oranlarına bakınca ikincinin 2 katından fazla oy alan partinin ezici çoğunluğa ulaştığını algılayabiliyoruz, değil mi?

  halkı meclis temsil eder. devlet kanun çıkarırken tek tek insanlara soramayacağına göre elbette "halk meclistir" diyebiliriz. tam anlamıyla halk meclisten ibaret değildir ama sürtünmeleri ihmal edersek halk meclisten ibarettir diyebiliriz sanki.. parlamenter sistemler böyledir zaten, ne bekliyorsunuz!?
  -1 ... kutt