halk: bir topluluğu oluşturan insanlar bütünü.
hak: yaratıcının isimlerinden biri.
bir zamanlar fazlasıyla popüler olan, "halka hizmet edersek, aslında yaratıcıya hizmet etmiş oluruz. insanları memnun etmek, yaratıcıyı memnun etmektir" anlamına gelen yönetim sloganı.
herkeslerden once neset ertas bir konserinde soylemiştir.*

-halga hızmat hakk a hızmattır.*
bağcılar belediyesinin astığı sömürü malzemesi. *
(bkz: hiç anlatamadım hiç anlamadılar)
1970'lerin ortasında bülent ecevitli chp'nin kullandığı slogan.
genellikle sağcı parti belediyelere ait tabela yazısı.daha çok üst geçitlerde kocaman yazılıdır bu söz.
Halk tarafından değil, halka hizmet vermesi gerekenler tarafından yazılır, ne himetse: Halka hizmet yerine cebe ve eşe hizmet ettiğinden emin olabilirsiniz.
halka ve hakka hizmet ederken kulu (kendilerini) ihmal etmeyen sagci politikacilarin sloganidir.

(bkz: turgut ozal)
(bkz: suleyman demirel)
(bkz: mesut yilmaz)
(bkz: tansu ciller)
değil abi, değil işte. halka hizmet halka hizmettir, gökyüzünü niye karıştırıyorsun?

hep bu edilgenlik, hep bu bulutların üzerine gönderme yapma motivasyonu bu hallerimizin nedeni.

güzel kardeşim, ben sana oyumu verdim mi? verdim. muazzam olanaklar, ödenekler, beyinler, imkanlar, neyse işte, senin emrine amade mi? amade. peki nasıl oldu bu? benim oyumla. niye bana hizmet etmek bu kadar zoruna gidiyor amk. niye süslüyosun lan lafları?

bana hizmet ediyosun kardeşim, gökyüzünü karıştırma. öldükten sonra hizmetin takdir görürse görür zaten. ben sürecin içindeyim. nefes alıyorum, senin kaldırım yaparken engellileri unutman yüzünden zorluk çekiyorum, e-devleti oturtamadığın için bankayla vergi dairesi arasında mekik dokuyorum.

zulme ben katlanıyorum, bana hizmet etmek için seni seçmişken. gökyüzüne derdini, oraya gidince anlatırsın. sen ve biz, hepsi bu kadar.
ulu reis recep tayyip erdoğanın ve ak partinin
20 yıldır tek başına iktidarda
kalmasına sebebiyet veren islami manifesto sözleridir.
hak"tan üstünü yoktur, hak neden hizmete ihtiyaç duysun ki.
Hırsızlık korkunç bir günah değil midir.
doğru bir söz kandırma amaçlı da kullanıldı.
Halkı soymak hakkı soymaktır.
halkı kandırmak hakk'ı kandırdığını zannetmektir.
islama göre cenabı hak samed olup hiçbir şeye muhtaç değildir. O zaman hakka hizmet nedendir?
güncel Önemli Başlıklar