1. 1.
  atıp tuttuğu için olabilir.

  kuru sıkının bile sesi var gandi de o da yok!
  5 -7 ... ille de woman olsun
 2. 2.
  Rahat batıyor çünkü.
  ... turanistan
 3. 3.
  dini sömürmediği için.

  chp'li değilim. chp'nin ulusalcı kanadını, korkak söylemlerini sevmem. ama bu insan recep'in yanında yunmuş yıkanmıştır. (recep ifadesi tıpkı üstteki gibi samimiyetten yazılmıştır)
  1 -1 ... yak bisigara
 4. 4.
  ya benim çok sallayan bi arkadaşım vardı ben sevmezdim onu belki bu yüzdendir.
  4 ... defansagidinlan
 5. 5.
  mesele kemal meselesi değil. mesele 1940lardan 2002'ye hatta 2010küsürlere kadar iktidar ya da muhalefet olduğu zaman farketmeksizin chp nin izlediği yanlış politikaların, yanlış söylemlerin, yanlış yaklaşımların vs. halkın zihninden bile daha derinlere genlerine işlenmiş olmasıdır. tayyip ve saz arkadaşları ise bu algıyı harika yöneterek kemali geçmişte yaşanmış tüm sorunların yegane sorumlusu gibi göstermeyi başarmıştır. kemal dediğiniz kişi koca bir partiyi o partinin geçmişini ve bugününü temsil ediyor. örneklersek; o partinin içinde hala (akp'nin ekmeğine yağ sürercesine) laikliği din karşıtlığı gibi tarif eden tipler var. sinek gibiler bunlar. mide bulandırmaya yetiyorlar. kemal ne anlatırsa anlatsın bi chpli saçmaladığında da yükü kemale biniyor. (akp nin yaşattığı skandallar da bu halk tarafından böyle titizlikle analiz edilebilse keşke) asıl sebep bu etkenler. kemal kendi kendine de çok saçmaladı tabi fakat üstteki etmenler kişisel hatalarının da dev aynasında görünmesine sebep oldu. bu saatten sonra bu profil nasıl doğrultulur onu bilmem! ama anadoluda çok büyük bir negatif algı var kendisine karşı.
  -1 ... kukaraca
 6. 6.
  siyasi tercihleri zihniyet/görüş değil de kişi bazında açıklamaya çalışan yanlış soru.Kılıçdaroğlu her açıdan halkın geniş kesimlerinin beğenisini kazanacak vasıflara sahip bir siyasetçi olsa chp nin iktidara geleceğini sanıyorsan bence fena halde yanılıyorsun.Burada chp yi de tamamen karalamaya gerek yok.Ama içinde kümelenmiş tüm hücrelerine sinmiş halkı/başkasını/ötekini aşağılayan,küçük gören,bugüne kadar yaptığı zulümleri halka reva gören ve tüm bunlara rağmen hiçbir pişmanlık belirtisi göstermeyen malum zihniyetten kurtulmadığı sürece chp kendini avutmaya devam edecek.
  ... lavirentos
 7. 7.
  türk sinemasının en komik ve başarılı oyuncusu olduğu için seviliyor.
  2 ... yesilbiberr
 8. 8.
  boyu kısa ve gözlüklü olduğu için olabilir.
  1 ... ille de woman olsun
 9. 9.
  Ssk yi batirdigi icin olabilir. "daha Ssk yi idare edemeyip batiran ulkeyi de batirir" duz mantigiyla. Evet duz mantikli bir insan bile sevmeyebilir gandik kemali sirf bu yuzden.
  -1 ... red my lips
 10. 10.
  yazın destan yazın koyunlar sizi.

  işçinin emekçinin hakkına sahip çıktığı için ; trilyonluk saraylarda oturmayıp bin liralık altın kadehlerde 4000 tl ye beyaz içmediği için, oğluna gemicikler almadığı için, milyar dolar sıfırlamadığı için olabilir.

  yazın akape zırvası sikindirik destanlarınızı yazın. koyun çeteniz ilber hoca nın dediği gibi, birbirlerinizi fordlayak zırvalarınıza inanırsınız.
  2 -1 ... antik sarapci