bugün

belli etmemek için yiyemiyorum ben bu ekmeği, boğazımda kalıyor sanki gibi bahaneler uyduran kızdır.
eskişehir'de yaşıyorsa bu kızın ıq seviyesi görünümünün onda birinden azdır. zengin yemiyor be vitaminli ekmeği kime neyin tribini yapıyorsun salak dedirtir.
halktan olmayan kızdır. ekmeği halkın ekmeği ve fırın ekmeği diye ikiye ayıranlar utansın. en kötü sosyal mesajımız böyle olsun.
halk ekmek olmadığı zaman oturup ağlayacak raddeye gelen kişinin* anlam veremediği yüksek egolu kızceğizdir..
*
aynı zamanda pazardan alışveriş yapmayan kızdır. bu tarz kız genellikle hesabı erkeğe kitlemesi ve en sevdiği yemeğin pizza olması ile kolayca ayırt edilebilir.

ha bir de arkadaşları ile yaptıkları çılgın partiye, unuttuğu evin anahtarı almaya gelen tesettürlü annelerini tanımazlar, ona "sen de kimsin yae pis köylü, seni tanımıyorum ben." derler. (türk filmlerinin değişmez sahnelerinden biridir...)
(bkz: basenimin kenarı)
asıl utanması gerekenler;
bir ögrenciyi halk ekmegi kuyruklarında tutanlardır.
bir ay geçinmek için 180 lirayı verenlerdir.
her ota boka harç, iletişim zırvaları ile haraç kesen okul yönetimidir.
paran yoksa okuma diye bilecek ev sahipleridir,esnaftır.
cebinde 20 lirası olmadıgı halde zenginlik taslayan küçük zekalı barbi bebeklerdir.
hayatlarında bir ekmek bile kazanmamış olan baba parasıyla, lüks arabalarla hava basan moranlardır.
+ ohaa kıza bak elinde halk ekmek var lan.
- kesin motor bu hacı.
* ehüüü ehüüü.
+ o ekmeği alırken düşünecektin şıllık.
(bkz: ağlama gülcan)
neler oluyor bize arkadaş. halktır candır o ekmek. demli çayla tadından yenmez.
Anası onu reyna'da doğurmuştur, babasıda belli değildir, ayrıca kendini spor arabalarla gezdiren reyna'ya götüren herkese tip, karakter ayrımı yapmaksızın verir.
fabrika çıkışı fırına uğrar ve göğsünü gere gere fırın ekmeği aldıktan sonra eve en uzun yoldan gider ve görenleri çatlatır.
bünyesine nice ucuz şeyler girmesine utanmazken halk ekmeğin girmesinden utanan kızdır.
sömürü ülkesinde yaşadığımızı idrak edemeyen bünyedir...
(bkz: YAHŞi CAZiBE SiMGE)
bir şeylerin farkında olmayan kızdır. Oysa halk ekmek, diğer ekmeklerden daha lezzetlidir. Helede tost yapıldığında ye ye doyamazsın.
sen o ekmeği ona paul'dan al bak nasıl iştahla yiyor. paul türkiye pazarından çıktı gerçi.
taşrada yaşamamış yazar düşüncesi. bu sahneler ancak belli başlı büyük şehirlerde yaşanıyor olabilir. ancak bu ülke birkaç büyük şehirden ibaret değildir. dolayısıyla yargı sakattır. anadolunun bir çok yerinde kızlar bırak halk ekmeği, köy ekmeği yiyerek çarşı pazar gezmektedir. sanırım bu utanılacak bir durum değildir. hele hele ekmeğinin arasına domates peynir koyup gezen kız, herhalde birçok erkeğin hayali olacaktır, en azından benim hayalimdir. doğal olmak her zaman iyidir.
akıllara zarar kızdır.
lan o değilde, fırın ekmeği denen şey altın unuyla mı yapılıyor? hem halk ekmeği sokakta mı yapılıyor? o da fırından çıkıp gelmiyor mu o büfelere? her ikisinde de un kullanılmıyor mu?
soru manyağı oldum bu kızın yüzünden, alın götürün şunu allasen!
(bkz: adını feriha koydum)
güncel Önemli Başlıklar