1. 1.
    Yıkılıp geçmiş gitmiş bir imparatorluk olmasından ötürüdür.
    5 -10 ... taciturnn
  2. 2.
    Ben genellikle son zamanlarını sevmem çünkü Batı'nın uşağı oldular Abdülhamid den sonra. Cumhuriyet tam zamanında geldi o ara.
    5 -3 ... kale3112
  3. 3.
    Ben türküm, müslümanım ancak osmanlıyı sevmiyorum.

Çünkü osmanlı, anadolu'ya en ufak bir yatırım yapmamış, türklüğe yönelik hiçbir çabası olmamış, tamamen ümmetçi bir politikayla türk kültürünü yok etmek istemiştir. Devleti araplaştırmış, arap harfleri getirmiş, türklük hiçe sayılmış.

Gerçekten de osmanlı Devleti, ermenilere, rumlara, sırplara, araplara, türklerden daha çok değer vermiştir.
    7 -6 ... calcio
  4. 4.
    (bkz: bizans torunuyum)
    2 -2 ... frktmz krds frktmz
  5. 5.
    Hala osmanlı'yı türklerin yönettiğini zanneden yarrak kafaları var.

Osmanlı Devleti'nin türklükle bi alakası yoktu. Varsa yoksa araplar, ortadoğu, ermeniler, rumlar, yahudiler. Türklere ne katkısı olmuş osmanlı'nın? Osmanlı devleti'nde en ezilen halk türkler. Hala gelmişler osmanlı'yı savunuyorlar.
    3 -4 ... calcio
  6. 6.
    Cevabı çok basit bir sorudur: azıcık okuyabilenler bile bilir ki, osmanlı hanedanı halktan çok uzak olmuştur. Hanedan halkı sevmezse halk da onu sevmez pek tabii ki.
    5 -1 ... varuna
  7. 7.
    Türk'ün ikinci planda olması bunun önemli sebeplerindendir. Şu anda Suriyelilere olduğu gibi o zamanda da Ermeni ve diğer azınlıklara bizden daha fazla hak tanınıyordu. Zaten farketti iseniz hep zengin ve sanatçı tayfa onlardan çıkıyordu. Ne demiş Necip Fazıl öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya.
    Ümmetçilik başlığı altında ne hikmetse sadece Türklere eziyet ediliyordu. Lan bildiğin söz söyleme hakları yoktu. Padişah ne derse o. Ben yabancıya karşı Osmanlı yı savunurum ama Türk'e karşı savunamam, savunmam. Evet
    3 -1 ... kokontomokonto
  8. 8.
    olm manyak mısınız? sırf bütün avrupaya korku saldı diye kendi halkını ağır vergilerle süründüren imparatorluğun nesini seveyim amk.
    onlar da sizi sevmemiş ki sürekli yabancı gelinler almışlar.
    3 -2 ... exlamabin
  9. 9.
    Atatürk'ün daha fazla iz bırakmasındandır.
    1 ... eyra
  10. 10.
    cogu 1924 den sonra anadolu topragina ayak basmis tipler,

biz osmanliyiz diyor. degil burnu kanasin, tirnaginin ucu kirilmamis.

bunlar osmanlinin temsilcisiymis, hangi organimizla gulecegimizi bilemedik.

git calis desen calismaz. alismis belese.

bana osmanli degil, calmadan is gorecek adam lazim.
    3 -1 ... timur cengiz hulagu