1. 1.
  doktor hikmet kıvılcımlı nın tezlerini temel alan sosyalist parti.
  2 ... haydee
 2. 2.
  70'li yıllardaki halkın kurtuluşu nu akla getiren oluşum. fakat o halkın kurtuluşu önce tdkp daha sonra emep olmuştur. bunların 70'lerdeki ile alakası yoktur.
  2 -1 ... kisil
 3. 3.
  http://www.kurtuluspartisi.org sitesinden kuruluş amacına, tüzüğüne ulaşılabilen parti
  1 -1 ... haydee
 4. 4.
  kıvılcımlının kapatılan vatan partisinden sonra türkiyede işçi sınıfının partisi olmadığını iddia eden oluşum. Ne gerektir bu kadar fraksiyon varken doktorculuk oynamaya.

  dipnottur: hikmet kıvılcımlının lakabı doktordur.

  artınot: diğer sol gruplar tarafından sevilmezler. hrant dink katledildekten sonra hkp'nin bir yazısı vardı; kör öldü badem gözlü oldu tarzında...
  2 ... sipermanevra
 5. 5.
  doktor hikmet kıvılcımlı'nın teorilerine bir iman derecesinde inanan milli demokratik devrimcilerin buluşma noktası olan parti.

  özelikle dokuz eylül üniversitesinde başarılı bir şekilde örgütlenmiş olup işçi partilerle sık sık yaptıkları kavgalarla ve hemen hemen her elektrik trafosuna astıkları posterlerle adlarını duyurmaktadırlar.
  2 -2 ... stratosfer
 6. 6.
  saçma sapan bir sosyalist oluşumdur.oluşturulmuş tezler yalan,saçma ve sapandır.yok efendim osmanlıyı yaşatan sosyalizmmiş falan.
  1 -3 ... bahtsiz medeni
 7. 7.
  bahse konu partinin kendi internet sitesinde yayınlanan; "osmanlı'yı 600 yıl yaşatan ilkel sosyalizm geleneğidir" başlığının altında şöylesine komik bir cümle yer alıyor;

  " insanlık, insanı yük hayvanı veya sağmal sürü yerine koyan, bugün içinde yaşadığımız sınıflı toplum rezilliğine düşmeden önce, bir milyon yedi yüz bin yıl sınıfsız toplum halinde yaşadı. "

  http://www.kurtuluspartis...w&id=115&Itemid=1

  Evrim teorisi'ne ve genel bulgulara gö­re, Homo Erectus günümüzden 200 ile 500 bin yıl önce de­nizlerden karalara çıkarak iki ayağı üzerinde dikilmiş, sürecin devamında ise düşünebilen insan yani Homo Sapiens oluşmuş­tur. Günümüzden 200 bin yıl önce düşünebildiği varsayılan in­san, günümüzden sadece 6.000 yıl önce dev adımlar atmaya başlamış ve yeryüzünde geçmişi bilinen bir insanlık tarihi oluşmuştur.

  sürüngenlikten-kemirgenliğe ve kemirgenlikten-sömürgenliğe geçişi toplam 500 bin yılı geçmeyen insanoğlu; nasıl olur da 1 milyon yediyüzbin yıl sınıfsız toplum halinde yaşar. sosyalist olduğunuz iddiasını taşıyorsanız, bilimsel gerçeklere aykırı savlamalara gidemezsiniz. yok eğer, kıvılcımlı hoca'nın söylediği her söz sizin için kanun hükmü taşıyor ise o taktirde de sosyalist olamazsınız zira, sosyalizmde değişim ve gelişim esastır. o, dogmaları ve dogmacılığı red eder.
  4 -1 ... liberalisticcommunist
 8. 8.
  asker ve polis şehit etmesiyle tanınan 'halkın kurtuluşu örgütü'yle isim benzerliği olan parti.

  edit: isim benzerliği yok diyen arkadaşlara benden oyuncak hediyesi verilecektir. şu yıldız şeklindeki boşluğa yıldız, kare şeklindeki boşluğa kare sokulandan.

  (bkz: bir taşla iki kuş vurmak)
  2 -1 ... endemik pandemi
 9. 9.
  anasayfasındaki bikaç başlık;

  --alıntı--
  YARGITAY ÜYESi NAMUSLU AYDINLARIMIZ, CUMHURiYET'iN KAZANIMLARINA VE LAiK HUKUKA SAHiP ÇIKIYOR
  --alıntı--

  --alıntı--
  27 Mayıs Kuvayimilliye'nin, 12 Mart ve 12 Eylül AB-D Mandacılığının Devamıdır!

  27 Mayıs Politik Devrimi'ni Selamlıyor ve Sahip Çıkıyoruz!
  --alıntı--

  --alıntı--
  ONURLU NAMUSLU AYDIN YARGIÇLARIMIZ KARANLIKTA YANAN MUM IŞIĞI OLDULAR
  --alıntı--

  Ya hayır, kafamın basmadığı sizin görüşünüzü temsil eden iP varken ne gerek var bu atraksiyonlara? adamlardan farklı tek bir kelime etmezken ve üstelik ip'te doğu perinçek gibi bir faktör varken tek başınıza iktidar olmayı filan mı düşünüyorsunuz? zaten nasyonel sosyalist birisi size gideceğine ip'e gider. hal böyleyken ne bu mücadele? Türkiye Solu'nun artık damarlarındaki asil kandan milliyetçilik zehrini söküp atmasının zamanı geldi de geçiyor.
  4 -5 ... zedx
 10. 10.
  ömrünü tamamlayan thko' nun siyasi kanadı. anayasal düzeni silah zoruyla yıkmak yerine anayasal düzeni yıkmayı ve farklı bir rejim kurmayı çeşitli vesilelerle her fırsatta dile getiren tahmini oy oranı %0,5'i sittin sene geçemeyecek siyasi teşekkül.
  -1 ... sirin baba