1. 1.
  halkını seven ve artık uyanmasını isteyen insan serzenişi.

  işçiysen : maaşına tek kuruş gelmedi patronun zengın oldu.
  memursan: simit parası zam aldın. aç kaldın.
  öğretmensen: atanmadın senın yerıne sözleşmeli meslektasının emeği sömürüldü.
  sanatçıysan: denmeyen kalmadı ucube oldun, gereksız oldun sahnede.

  yol, köprü vs diye kendı memleketlerıne peşkeş yaptılar sende bişeyler yapılıyor sandın. evet yapıldı kendı akrabaları zengin oldu sen yine ortada kaldın. e artık şaşırt be halkım.
  8 -6 ... dogumgunu
 2. 2.
  yok yok daha birkaç yılı var. çocuklar açlıktan ölünce, okuyup bir iş sahibi olmayınca, emekler hiçe sayılınca, çocuklarımıza ümitsiz bir gelecek bırakınca anlaşılacaktır..

  edit: eksiliyen şahsiyet uyan uyan !
  8 -2 ... kopan sifon cekecegi
 3. 3.
  boşa olan serzeniştir.
  türk halkı ve uyanmak ha? insanlar ölüm uykusuna yatmış gibiler. üç maymun gibi dolanıyorlar etrafta. hepsi değilde yoksa bu yurdum insanına yahudi büyüsü falan mı yapıldı acaba?
  3 -1 ... cadeau
 4. 4.
  "yıllardır şaşkınlıktan ağzımızı kapatamadık, uykuyu istemesek de zorla yatırdılar, gerekirse ilaçla gerekirse dayakla..." cevabı yeterlidir bu seslenişe.
  3 ... supersumo
 5. 5.
  atanamayan öğretmen şafak bay öldü.yandaş değilsen iş yok.halk sadakayla yönetilir hale geldi.jandarma bölgesi olan üniversiteler polis bölgesine dönüştürülüp öğrenciler izleniyor, fişleniyor(itinayla kanıtlanır).insan telefonda cümle, kelime seçmekten yoruluyor.faşizmin ayak sesleri değil, ayağının altı görünüyor.ve hala birilerinin kıt "elimden ne geliyor" sorusuna "sandığa git, gereğini yap; o yeter" diyen insanın serzenişidir.
  5 -2 ... blue smyrna
 6. 6.
  gerçekten gönlümde yatan aslana tercüme olan başlıktır.
  1 ... bildinmibeni
 7. 7.
  (bkz: emrin olur paşam)
  -1 ... secret1907