1. ?.
    aynı ülke zamanında
    70 cent'e muhtaçtı,
    gaz,yağ,tüp kuyrukları vardı,insanlar bu kuyruklarda dogurur, ölürlerdi,
    arabası olan kalburüstü insan olurdu,
    degil üniversite, adam akıllı lise bile yoktu,
    hastaneler, mezbahadan farksızdı,
    imf'nin basit bir memuru kral muamelesi görüyordu,
    1 ton kömür için sabah namazından önce kalkılıp kuyruga girilirdi,
    ssk hastanesinde muayene olmak, ilaç almak için daha düne kadar gece yarısı kuyruga girilirdi,(şimdi millet ucuz mal kapmak için o saatte kuyruga giriyor)
    vs vs vs.........
    mısır'ı bulup püskülünü arayanlar, onuda bulup kıvırcıgı var mı? kızılı yok mu? diye soran yüzsüzler, bedava makarna, kömüre burun kıvıranlar bu gerçekleri bilmezler, ögrenmezler.
    ülkede yoksulluk yok mu? elbetteki var, ama amerika'dada var, ingiltere'dede var yoksul.
    2 -4 ... ayk73
  2. 1.
    (bkz: ampulistan)
    3 -1 ... yuruyen aksam
  3. 2.
    Eğitim seviyesinin düşük olmasıyla birlikte önlerine atılan kömür ve makarna yardımı ile oy toplama eyleminin yapıldığı ülke.

''Bana kömür yardımı yapma kömürümü dilediğim zaman kendi paramla alabileceğim hale getir beni'' diyemeyen ve buna tepki göstermeden oylarını 1 çuval kömüre satan insanların yaşadığı ülke.
    3 ... smyrnai
  4. 3.
    Fakir nüfusunun özellikle arttırıldığı, asgari ücret alan sayısının bilerek arttırıldığı, siyasetin maddi yardımlarla temellendirildiği ülkedir.
    1 -1 ... burax
  5. 4.
    hindistan ve pakistan da hep olan şeyleri yapan ülkedir. abartmamak lazım.
    ... wamad
  6. 4.
    o kadar gelişmiş bir ülke ki vatandaşa beyaz eşya bile dağıtır.
    ... tripking
  7. 5.
    sosyal devlet anlayışı altına sığınılmamalıdır. sosyal devlet olmak kömür, yiyecek yardımı, sadaka ile olmaz. kamu işletmelerinin ucuza hizmet sunmasıyla olur.
    ... paktalos
  8. 6.
    o yıllarda levi's kot almak için 6 önceden ykm beyoğlu şubesine isim yazdırılıyormuş.6ay sonra gelen kot bedenine olmayınca intihar eden züphe kızlar biliyorum ben.
    ... mematiumrede