1. 1.
  apaçık bir gerçektir... işte hdp'nin oyu %10'ları buldu... %12 gösteren anketler de var... geleneksel oylarını ikiye katlıyorlar neredeyse... peki bu nasıl oldu? şöyle:

  1- hastalıklı akp zihniyeti "çözüm süreci" adı altında bir "ihanet süreci" başlatarak, pkk'nın ve haliyle hdp'nin taleplerini "görüşülebilir, meşru talepler" olarak gösterdi. "aman analar ağlamasın" bahanesiyle pkk'nın bölgede vergi dairesi, polis teşkilatı, askerlik şubesi, mahkeme kurmasına izin verdi. bölge halkı baktı ki kazanan pkk, kazananın yanında olmayı tercih etti. daha önce hdp oyları bölgede bile bu kadar yüksek değildi. korucular, devlet yanlısı aşiretler satışa getirildi, pkk'ya teslim edildi.

  2- hırsızlığı tıynet edinmiş hastalıklı ve kenan evren kafadarı akp zihniyeti, sırf iktidar hırsı uğruna, 12 eylül artığı %10 barajına sahip çıktı... niye ki hdp %10'un altında kalsın, hdp'ye verilen oylar boşa çıksın, onların hak ettikleri milletvekillikleri kendilerinin olsun diye!...

  bu zihniyet tam bir hırsız zihniyeti değilse nedir? milli iradeye saygısı olan kim, hangi gerekçeyle halkın iradesinin bir kısmını yok saymaya cüret edebilir? neymiş? istikrarmış!... yahu iktidar sensin! halkın %50'den fazlasını memnun et, tek başına iktidarda kalmaya devam et. halkı yeteri kadar memnun edemiyorsan, hangi hakla halkın iradesini çalıyorsun a hırsız?

  işte bu hırsız zihniyet, normalde hdp'ye oy vermeyecek kişileri böylece hdp'nin kucağına itti...
  10 -1 ... rumeli71
 2. 2.
  değildir.

  akp iğrenç berbat pislik ve hırsız bir parti.

  ama bu internette yazılanları hepsi sadece propaganda. yok neymiş atatürkçü adammış da hdp'ye verecekmiş. yok aslında aşırı milliyetçi imiş de hdp'ye verecekmiş.

  ortamlarda milliyetçiyim hdp'ye verdim dersin kim bilecek amk.

  biz istemiyor muyuz lan akp gitsin. biz niye vermiyoruz hdp'ye.

  bu sistem amerika'da farklı uygulanıyor. bu tarz paylaşımlar ile insanların bilinç altı hdp'ye kayıyor.

  yok öyle bir dünya. alenen terörist olduğunu söyleyen adama oy verilir mi amk neyin kafasını yaşıyorsunuz siz.

  tanım: ortaya atılan komik bir iddia.
  5 ... i wozniak
 3. 3.
  akp değildir sadece.

  türkiye'de siyaset yalan, hamaset, populizm üstüne kuruludur. bugün değil dün de böyleydi. insanlar halkı azarlayan, büyük büyük laflar edip arkasında duramayan, sürekli olmayan düşmanlar yaratan, yolsuzlukla anılan liderlerden bıktı. ayrıca toplumun ötekilerini '' lgbt bireyleri, engelli vatandaşları'' ağzına alan , kadınlara partisinde sadece '' bulunsun'' diye yer vermeyen tek parti hdp.

  lideri de kendini bile eleştirebilen, mizah yönü güçlü bir adam olunca hdp'nin yükselişi kaçınılmaz oluyor. yani sorun sadece akp politikaları ya da akp karşıtlığı değil.
  1 -1 ... yakbisigara
 4. 4.
  alenen terörist destekçisi olan bir partiye elbette oy verilmez. bizler "kalaşnikofa şarjör olmayın" diyenlerin yolundayız...

  ne var ki gerçekleri görmek lazım... herkes senin benim gibi düşünüyor değil.. kimisi sırf akp'den kurtulmak için hdp'ye oy vermeyi tercih ediyor. akp faşist %10 barajını korumasaydı ve de eleştirilerimin ilk maddesinde ifade ettiğim basiretsizlikleri yapmasaydı durum böyle olmazdı.

  2002'de ancak %6,23 oy alabilen bölücü zihniyet, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %9,76 oy alabildi!...

  işte tüm bunlar, adamdan sayıp, desteklediklerinizin sayesinde ey yandaşlar!.. eserinizdir!.. kına yakın...
  3 ... rumeli71
 5. 5.
  Senin kucağa oturasın varmış. Bunu akp ye mal etme.
  3 -3 ... frekans
 6. 6.
  kimi yalancının hdp oylarının yükselişine ekmeleddin'in adaylığını gerekçe göstermesine vesile olan gerçektir.

  e, tamam, dediğin gibi olsun... peki bu seçimde hdp oylarını %50 veya daha fazla arttırırsa ne diyeceksin? işte artık ekmeleddin aday değil...
  ... rumeli71
 7. 7.
  uzaktan yakından alakası yok. bazı akp karşıtlarını hdpye oy verecek olması çaresizliktir acizliktir.

  insanları hdpnin kucağına akp itmemiştir aciz muhalefet itmiştir. yıllardır mal mal konuşup tek yaptıkları şey mecliste oylanan yasalara Hayır oyu vermek olan vasat muhalefet iktidara gelemeyeceği için; işin içine bir hinlik katıp cumhurbaşkanlığı seçiminde test yaptılar ve halkın tepkisine göre parti olarak seçime girip girmeme kararı aldılar.

  Selahattin demirtaş kendisinin bile beklemediği bir oy aldı bunun sonucu parti olarak seçime girmeye karar verdiler bundaki en büyük etken akpyi sevmeyen ve bir an önce gitmesini isteyen ama muhalefetten de bir cacık olmayacağını bilen uç sol ve gülen cemaati idi.

  şimdi arkalarında kocaman medya desteği de var tek şansları akpnin %45 altında oy alması ve hdpnin barajı geçmesi, akpyi başka hiç bir türlü iktidardan yasal yollarla indirme şansları yok.

  allah ülkemiz için hayırlısı ne ise onu nasip etsin.
  -1 ... hotcat
 8. 8.
  kimisinin hdp'ye gidenler bir tek batı kentlerindeki bazı akp karşıtlarıymış gibi yorumlar yapmasına vesile olan gerçektir.

  yahu batı kentlerinden hdp'ye ne kadar oy gidebilir ki? hdp'ye eklenen oyların çoğu doğudan ve güneydoğudan... bunların vergi dairesi, mahkeme, polis teşkilatı kurmasına izin verdiniz... durumunu tehlikede gören, satışa getirilmek üzere olduğunu gören korucu aşiretleri birer birer hdp saflarına geçti...

  hayır, iddialaşacak olursanız, yemem içmem, hdp'ye transfer olan korucu aşireti haberlerini bulur, rezil ederim ona göre...
  ... rumeli71
 9. 9.
  "doğuyu pkk'ya teslim ettiniz" ithamımıza yanıt veremeyen bir takım yalancıların "popstar" filan ayaklarına yatarak inkar etmeye çalıştığı gerçektir.

  şunların haline bakın! hep boş laflar!..

  birinci maddeye doğunun halini koymuşum, yanıt yok...

  ikinci maddeye %10 hırsızlık barajını koymuşum, diyebilecekleri bir şey yok...
  1 ... rumeli71
 10. 10.
  Akp secmeni hdp'nin kucağina itti diyenlerin baskanlari 'halk hdp ile koalisyon istiyor ise buna uyariz diyenler'.

  Be yavsaklar hdp secmenini kendi taragina almak icin sen ne yapiyorsun?

  Guneydoguda kac secimdir kac tane vekil cikartabildin?

  Hadi vekili gectim kac tane miting yaptin elinde turk bayraklariyla?

  Yavsakligi birakin biraz da baskalari da yapabilsin. Meslek edindiniz amk.

  Demiyorsun ki benim partim kurt halki icin bir alternatif olamiyor girmis gotune tayyip kazigi 'akp secmeni hdp ye itiyor'diyorsun.

  Milli irade saygisindan bahsesecek son parti chp ve onun yandaslaridir.

  28 subat surecimde milli iradenin egemenligini kim caldi babam mi?

  Bu ulkenin kizlari sirf basi kapali diye istanbul universitesi kampusunde saclarindan sureklenirken neredeydi milli iradeye,milliyete sayginiz!

  Sizin yapacaginiz siyasetin de amk.

  Akil hocalariniz zaten akilsiz, onlara hicbir kufrum yok!
  1 -2 ... bywolf