bugün

Seçim yapılmış, başbakanı seçilmiş, ilk defa oy ile cumhurbaşkanı seçilmiş.
Netice olarak, bu adam secimlerde başarılı olmuş. Secimde partiniz yenildiğinde, muhalefetinizi partinize yapmalısınız. Senin bundan neyin eksik diye?

Hepimiz buna şahidiz, solcu kesim sağcı ve dindar kesime, gerikafalı, kömür, makarnacı, aptal.
Kısacası gerizekalı olarak görüyorlar akp seçmenini.

Eee akıllı kardeşim diyorum, bu insanlar bu kadar gerizekalı. Madem kömür ve makarna vermek yetiyor. Üzerine solcu adayınız 1-2 de dua okusun dindar gözüksün.

Oyunuz artar mı sizce? artmaz dimi?

O kadar akıllıysan, salak gördüğün insanın aklını çelmek çok basit olur du dimi?

işte saygı duymayıp, kendini yenen rakibimi salak gören muhalefetciler Sadece Türkiye de var mk.

edit: Kısaca söylemek istediğim, koyun dediğiniz tayfa. Dediğiniz gibi koyunsa. O kadar salak, akılsız ve bilgisiz ise bu akp secmeni. Ey chpliler. Sizin aklınız bunlardan oy toplamaya yetmiyor mu? işte burada kibirli davrandığınızdan kaybediyorsunuz ya.

edit2: oy sandıkları şaibeli, fazla oy attılar diyorlar. Dediğiniz o kadar kolaysa. yani bunları yapmak dediğiniz gibi basit ise, neden sizin partiniz veya secmenleriniz de aynısını yapmadı? Devleti sömürüyorlar ve ülkeyi bitiriyorlarsa herşeyi yapmak müstehak değil mi ey solcular? yapın kardeşim.

onlar şöyle yaptı bunlar böyle yaptı ile çözüm üretemessiniz. Onlar ne yaptıysa aynısını veya daha iyisini yap.
seçilen cumhurbaşkanı halkına saygı duymuyor iken fazlaca şey edilmemesi gereken durumdur. hali hazırda zaten biz muhalifleri vatandaş yerine koymuyor ama kendi seçmenini de adam yerine koymuyor. seçmeni genede memnun ama durumdan.

milli irade diyorlar cart diyorlar curt diyorlar. saygı duyacaksınız diyorlar. tamamda kardeşim sizin seçtiğiniz başbakanı ve sizin seçtiğiniz belediye başkanlarını kovmadı mı ? başka ülkelerde mi yaşıyoruz lan bunlar olurken neden şimdi dediğiniz gibi milli irade falan demediniz ?
Sağda solda Demokrasi diye ahkam kesip kendisini gülünç duruma düşüren kesimdir.
Tarafsızlığı üzerine yemin edip tarafsız olmayan bir cumhurbaşkanına karşı takınılan tavır.
Mısırda da hüsnü mübarek muhaliflerini sürekli gözetim altında tutarak baskı yaparak ve hapse attirarak 32 yıl seçimle başta kaldı.
Saygı duymuyorum.
aslında son derece normal bir durumdur. anlayamayanlar biraz düşünmeyi denesin.

bu arada, hitleri de halk seçti, hatırlatırım.
sadece serbest çağrışım.
Demokrasi bu düşüncenin neresinde?
halkın seçtiği millet vekillerini patır patır hapise göndermekten yeğdir; demokratik haktır.

işine gelince halkın iradesi; yersen.
Arkadaşın biri hüsnü mübarek in yaptıklarından bahsetmiş. Sen Türkiye de böyle birşey gördün mü ?
Bir başka arkadaş belediye başkanlarımızdan bahsetmiş evet devlet kadrosunda yanlış yapan belediye başkanı da kovulur milletvekili de.
Demokrasi bu düşüncenin tam olarak merkezinde abicim seçim var sandık var. Gücün yetiyorsa seçim kazan. Kazanamıyorsan kazanana saygı duy.
Dipnot : Bence artık halkın bizim tarafımızda olanları akıllı ötekiler koyun diye düşünmeyin. Bu kibir yüzünden kaybediyorsunuz bütün seçimleri.
sözce cumhuriyetçi geçinenlerin yaptığıdır. hani siz demokrasiye saygılıydınız. yalan dolan işte.
mevzuyu anlayamayan arkadaşlar gözlemleniyor. belediye başkanları yanlış yaptıkları için değil bir dahaki seçime kadar o beldelerdeki, şehirlerdeki oy oranlarını düşürecekleri göründüğü için görevlerinden alındı. kabinede bu kadar feto ile zamanında içli dışlı olmuş milletvekili hatta bakan varken belediye başkanlarının bunlardan daha fazla ne gibi hataları olmuş ki görevden alınıyorlar ? rüşvet alan yolsuzluk yapan bakanları bile kovmayan adam seçim kaygısı olmasa neden görevden el çektirtiyor seçilmiş adamlara.

hadi belediye başkanları ufak diyorsunuz seçilmiş başbakan kovuldu lan. buna nasıl kılıf uyduracaksınız ? neden o zaman milli iradeyi çiğniyorsun diye meydanlara çıkıp protesto etmediniz cumhurbaşkanını. şu andaki mevcu başbakanın söz hakkı var mı. gerçi bu seçilmedi bu o koltuğa oturtuldu buna bir şey demeyelim..
seçilmiş olmak, oy sandıkları biraz şaibeli değil miydi?
Mel mel bakan gibson inan yazarken tam olarak beklediğim cevap seninkiydi. Kovan akp li kovulan akp li sizi neden bu kadar ilgilendiriyor bu konu. Adalet demeyin sakın bana siyasi görüşünüzün ne olduğunu bilmiyorum. Ama emin ol ki kovulanlar kovulmasaydı bu sefer de neden kovmuyorsun diyecekti büyük bir kesim. Tutarlı olalım azıcık lütfen.
Olum bu ne lan çomar dolmuş burayı ne hale getirmişsiniz!?
Kardeş referandum akşamı seçim güvenliğinden sorumlu ysk’nın nasıl yasayı hukuku ayaklar altına aldığını gördük. Malatya ysk müdürünün nasıl kemal kılıçdaroğlunun başı için evet mesajı attığını da gördük. Ya diğer seçimlerde de böyle hukuksuzca davrandıysa.
Bu ulke de ecevit vardi. Herkesin solcusu sagcisi saygi duydugu. Sence saygi gostermeyeni hapse mi atti? Kavakci turbanla meclise geldi, kovma hamlesiyle askeri darbenin onune gecti. Ne dedi kimsenin ne giydiginde gozumuz yok ama hukuk bellidir dedi. Velev ki darbe olsaydi, ecevit i hos gorur muydun? Velev ki simdi darbe olsa erdogan i hos gorur musun?
Aslında konu çok uzun abilerim. Sizinle saygı çerçevesinde güzel güzel tartışmak isterdim ama sözlükte seviyesiz kendini bilmez çok fazla. Birisi çomar öteki yobaz der. Desinler önemli değil ama kişiliği olan arkadaşlar da zan altında kalıyor benim gözümde. O yüzden daha fazla tartışmaya gerek yok.sürekli gülen mutsuz adam ın entry sine bakın ülkenin sorunu tam olarak bu. Bu olayı aştığımız zaman demokratik ülke oluyoruz.
genç kardeşlerimizin henüz yeterli seviyede olmadıklarını üzülerek gördüğüm durumdur. güzel kardeşim kovan akp li kovulan akp li diye bir mantık olamaz. bu şekilde ancak kabile yönetirsin koskoca türkiye cumhuriyetini yönetemessin. he şimdiki gibi seçilirsin yönettiğini zannedersin ama dünyada başka hiçbir lider ne seni ne seçmenini ciddiye almaz. ancak kendi kendine dünya liderimiz var diye kahvede çayını içerken muhabbetini yaparsın.

kovan akp li kovulan akp li nasıl bir zihniyetsizliktir samimi olarak yazıyorum bunu okurken içimde bir şeyler daha koptu gitti. reisiniz gibi halkı bölmeye başlamışsınız kafanızda. yani biz muhaliflerin söz söylemeye fikir beyan etmeye hakkımız yok öyle mi. yazık ne diyeyim. akp seçmeni seçsin akp li adam gelsin ülkeyi yönetsin sonra seçilmiş olanı kovsun kimsede sesini çıkartmasın. ancak muhaliflere sallamaya gelince "milli irade var tımam mığ" diye savunma yapın. kimin iradesi o irade ?
Hayır gerçekten onu kastetmedim genelde hepimiz biliyoruz ki türkiye de iğrenç bir siyaset sistemi var. Liderler birbirlerine ağza alınmayacak şeyler söylüyor. Tayyip erdoğan ın her yaptığının doğru olduğunu düşünmediğimi benimle oturup çay içen herkes bilir. Sadece kısa kesmek adına söylüyorum bu söyleyeceğimi. Baştaki akp değil de chp olsaydı samimi söylüyorum onu da savunurdum. Bazen o kadar muhalefet oluyoruz ki ne dediğimizi bilmiyoruz. Ben vatansever bir vatandaşım ama bazı yanlışlar tamamen yanlış yapmaz sistemi.
o bana saygı duymuyor ki beyim, neyin saygısından bahsediyorsun?

mhp li olsam "yavru muhalefet" diyor, parti başkanıma "evladı yok aileden anlamaz" diyor.
chp li olsam partime cehape zihniyeti diyor, kurucu kadrolarıma ayyaş diyor.
hdp li olsam önce masaya oturup sonra inkar ediyor, sözler veriyor ne sözler verdiği belli değil,
gezi parkındaki gösterilere katılsam çapulcu diyor,
gazeteci olsam hapse tıkıyor "ben olduğum sürece çıkamaz" diyor,
hukukçu olsam kendini hukuktan üstün görüyor, mühürsüz oylar var diyorsun, "atı alan üsküdarı geçti" diyor
asker olsam iftira atıp "türkiye bağırsaklarını temizliyor", kahrından kafasına sıkıyor madalyalı subaylarımız, sonra çıkıp kandırıldık diyor,
kadın olsam "eşitlik fıtrata ters" diyor, "kadın mıdır kız mıdır bilemem" diyor,
öğrenci olsam "kızlı erkekli evlerde kalıyorlar" diyor, dövdürüyor polislerine
çifçi olsam "ananı da al git" diyor
bu vatan için canımı versem "kelle" diyor
oğlun nereden para buldu da gemi aldı diyorum, "gemi değil, gemicik" diyor.

ona hayır desem kendimi ya hapiste buluyorum ya da sürgünde.

en son tek adam olma bizim cumhurbaşkanımız ol dedik; "hayır ben bunların genel başkanı olacağım." dedi.

biz ne yapalım arkadaşım?
nasıl yani halk hata yapmıyor muymuş şimdi ?

o zaman bu harika bir şey dostum.
ben kendisine oy vermedim ayrıca saygı da duymuyorum.
Ya, daha birbirimize saygımız yok ki iktidara olsun. Hep kavga edelim, varsa yoksa tartışalım. Birbirimizi yiyelim. O şöyle yaptı yok bu böyle yaptı da iktidar şöyle de muhalefet böyle de...

Dünya üzerinde O kadar problemin içinde çözüm üretmek yerine birbirini gömmeye çalışan bizim kadar salak bir millet daha yoktur. Olamaz da zaten.
aynı halk referandumda yüzde 52 hayır dedi, diktatörün nesine saygı duyalım?
Sevmedik, sevmiyoruz, sevmeyeceğiz.

Halkına zulmedenler sevilmez!