bugün

insanların gözünde hababam sınıfının güdük necmisi olarak kazınan, inek şabana yaptığı türlü oyunlar ile herkesi kırıp geçiren, aslında türk sineması ve tiyatrosuna çok emek vermiş ve bir çok eserde yer almış başarılı sanatçı.
Türk sinemasının yaşını hiç göstermeyen yeteneği. Çevirdiği her filmde çizdiğikompozisyonla gözleri doldurur. Hababam sınıfında babası ve annesiyle rol almıştır. Yıllar önce öğrenci olarak rol aldığı hababam sınıfı serilerinden günümüzde çekileninde öğretmen olarak rol almıştır
şener şen le birlikte yaşayan en değerli türk oyunculardan biridir.
gerçekten yaşını göstermeyen bir sanatçımızdır. 1975 yılında ilk çevrilen hababam sınıfında rol aldığında 35 yaşındaymış, inanması zor. tulum hayrinin 18 yaşında olduğuna inanmak dahada zor heralde..
kemal sunal ile iyi bir ikili olusturan turk sinemasinin en degerli sanatcilarindan biri.
inanılmaz bir gülme sesine sahip başarılı aktörümüz,süt kardeşler de, tosun paşa da iiihheeee diye insanı koparan bir gülüşü vardir.
parasızlıktan olsa gerek sevda çiçeği isimli dizide oynamaktadır şu sıralar.
hababam sınıfını hababam sınıfı yapanlardan biri.
(bkz: ak akçe kara gün içindir)*
Nedense yeni nesil hababam sınıfını ayıplayacağına,eski hababam'ın mirasını kullandığı için ferdi eğilmez ve diğerlerine posta koyması gerekirken yeni nesil hababam sınıfına seçilmediği için posta koyan sanatçıdır.Teesüf ederim sayın akçatepe.Yıllarca bizler tarafından milyonlarca kez üstüne üstlük kahkahalarla izlenmiş efsane hababam'ın kaymağını ticari gayelerle sömürmek isteyen insanlara engel olmaları gerekirken resmen rahmetli kemal sunal'ın ve diğer hababamcıları ki başta münir özkul olmak üzere ahını almıştır....
kendisinden 38 yaş küçük bir hanımla evli olan emektar oyuncu. evlendiklerinde kendisi 61, eşi ise 23 yaşındaymış.
oradaydım belgeselinde hababam sınıfı 1/2/3 çekilirken yaşadıklarını anlatan yılların usta oyuncusu, filmin çekildiği sırada 35 yaşında olduğunu söyleyerek beni ve izleyen herkesi şoke etmiştir.
kaygısızlar efsanesinin katil berberi.
türk sinemasının komedi bazında yetiştirmiş olduğu en değerli sanatçılardan birisi olup, saint benoit lisesi nden mezun olmuştur; 1938 doğumludur.
bu haftaki anında goruntu show un konuk oyuncusu.
http://sle7in.deviantart.com/art/legend-99988214
http://sle7in.deviantart....art/significant-100533188
yaşlanmayan insan.
bugün itibari ile 72 yaşına basan kişi.
türk sinema tarihinin, kekeme rolünü en iyi oynayan oyuncusdur kanımca.
geniş aile dizisiyle kendisine karsı beslenen sevgiyi percinleyen, gencliginde pic'in dik alasını oynayan son dönem filmlerinde ise kaygısız, ''sikimden aşşaa kasımpaşa'' modundaki başarılı ve saygıdeğer insan.
1938 doğumlu oyuncu. filmlerde kemal sunal'dan ve şener şen'den küçük görünmesine rağmen, şener şen'den 3, kemal sunal'dan 5 yaş büyüktür.

edit: kemal sunal'dan 5 değil 6 yaş büyükmüş.
10 dakika içersinde ikinci kahvesine geçmesi üzerine ''hocam dokunmasın'' deyince, şahsıma ''sus kız .mcık retro, günde 18 fincan içiyorum ben'' demişti kendisi.yüzü aklıma geldikçe hala gülerim. tatlı dilli,mütevazi usta oyuncu.
ömrü uzun olsun.
Türk sinemasının büyük emektarcısıdır. Oynadığı tüm filmler hala büyük kitlelerce zevkle izlenmektedir.
zeki alasya, metin akpınar ve kemal sunal'la birlikte 4 kardeşi canlandırdıkları köyden indim şehire filminde kardeşlerin en küçüğünü oynayan, fakat gerçek hayatta bu 4 isim içinde yaşça en büyük olan oyuncu.