1. 1.
    ibretlik bir trafik cezasıdır.
    bu cezayı "keşke yunan galip gelseydi" diyen fesli müptezeller bilmez, kendini osmanlı torunu zanneden zirzoplar bilmez.

efendim ceza şu cezadır;
    halife efendimize yazılan trafik cezası

17 kasım 1922'de vahdettin'in hms malaya zırhlısına binip kaçışından sonra halife olan abdülmecid efendi istanbul caddelerinde gezerken işgal kuvvetleri trafik polisi tarafından durdurulur ve yukarıdaki ceza yazılır.
    bütün bunlar halkın gözü önünde olur, dönemin gazeteleri bu olayı günlerce yazar.
    ama elden gelen bir şey yoktur, istanbul işgal altındadır ve işgalciler ne derse o olur.

çaresiz ceza kabul edilir.

istanbul atatürk tarafından 2. kez fethedilince de iş bu trafik cezası makbuzu işgal döneminin ibretlik bir hatırası olarak kayda alınır ve dolmabahçe sarayı arşivinde saklanır...

arşivler açılsın, herkes gerçekleri görsün.
    21 -3 ... tengir budun
  2. 2.
    şimdi biz arap, yunan, ingiliz tarragı seviyorsak üstte yazanların hiç bir hükmü yoktur.

nasılki benim özgürlük isteme hakkım varsa, bedeviseverlerinde ingiliz tarragı, arap thoşagı, yunan klarneti sevmeye hakkı vardır.

''halifemiz olaydıda anamız kucaktan inmeyeydi, bacımı yunan tavernasında göreydim, karımı ingiliz zencilerle videoya çekeydim'' demektedir şimdi çomar hemşerilerimiz.
    2 -1 ... dergah sovalyeleri
  3. 3.
    sabah akşam osmanlı edebiyatı yapan tiplerin kafasına çakmak lazım bunları. cumhuriyet; avrupalılarca yok edilmiş, paçavra gibi ayaklar altına alınmış bir osmanlı enkazı üzerine kuruldu.
    esasında emperyalistlere siktir çektiğimiz ve batı'nın barbarlarına ayar verdiğimiz en büyük gün 29 ekim günü'dür. bu en büyük bayramı unutmamak dileğiyle.
    sanki sikimizin keyfine millet olarak osmanlı'yı yıkıp cumhuriyeti kurduk.

okumayan, bilimi ve belgeleri reddeden mal değneklerine lafım yok; ama aklı başında olan kandırılmış kişilere tarihi doğru düzgün okumaları tavsiyesinde bulunuyorum.
    3 ... muhendis tarihci
  4. 4.
    makbuzda yazıyor, drift yapmış ceza yemiş nedir yani adam mı kayırsınlar.
    1 ... ibni maymun