1. 1.
  sucukçu muhasebecisi efendimiz hazretlerine göre halife ömer'in itibarsız bir kişi olmasıdır.

  bu sonuca nasıl varıyoruz? şöyle:

  bilindiği gibi sucukçu muhasebecisi efendimiz hazretleri halkın parasından kendisine kaçak saraylar, yazlık saraylar yaptırıyor. yetinmiyor, eski tunus diktatörünün ve de katar şeyhinin uçaklarını alıyor. bunca harcamayı "itibardan tasarruf edilmez" diye açıklıyor.

  diğer taraftan, bilindiği üzere, halife ömer dev bir imparatorluk kurduktan sonra, kendisini bizans elçileri ziyaret ediyor. medine'ye gelip "halife nerede?" diye sorduklarında, o sırada kuyusundan su çekmekte olan yıpranmış kıyafetli halife ömer'in yanına götürüyorlar. bizans elçileri halife ömer'in akan tonlarca altına rağmen böyle mütevazi yaşamasına hayret ediyorlar ve kendisini takdir ediyorlar.

  bizans elçileri yerine sucukçu muhasebecisi gitseydi, halife ömer'in itibarsız bir kişi olduğuna karar verip, kendisini adam yerine koymayacağına hiç şüphe yok...

  efendiler, yapmayın, etmeyin, görmemişleri, kifayetsiz muhterisleri, din tacirlerini, demogogları bu makamlara getirmeyin. bakın kendilerine diktatör oyuncakları edinmekle itibarlı bir kişi olacaklarını sanacak kadar zavallı bunlar.

  oysa hepimizin bildiği gibi, o oyuncakların eski sahiplerinin ne kadar itibarı varsa, yeni sahiplerinin de o kadar itibarı olur. itibar devlet adamı olabilmekle olur, diktatör oyuncakları edinmekle değil.
  18 -7 ... rumeli71
 2. 2.
  her şeyden önce halife ömer rizeli değildir...
  10 -1 ... arbutus unedo
 3. 3.
  müslüman inanışına göre hz ömer peygamberler ve hz ebu bekir'den sonra yeryüzündeki en hayırlı insandır.
  -4 ... gaddar davud
 4. 4.
  kimisinin sucukçu muhasebecisi efendimiz hazretlerine "müslüman değil" demeye getirmesine vesile olan mevzudur.
  4 -1 ... rumeli71
 5. 5.
  Hz ömerin lakabı “adaletli ömer” dir.
  ... flat head
 6. 6.
  Konu farklı ama Ömer'in Kılıç zoruyla elde edilen itibar dışında bir itibarı olduğu söylenemez. Anlatılanların aksine Ömer öldüğünde geriye çok büyük bir miras bırakmıştır.
  -2 ... bexdever
 7. 7.
  o, model aldığı peygamberimiz gibi hasır üstünde uyumuş dünyanın en zahid devlet adamıdır. bugünkü dünyada da benzeri de yoktur. kimseyle karşılaştırılamaz.
  ... yerli ve milli
 8. 8.
  Gotunu altindan klozete koyanlar icin tabi itibarsiz olacak.

  Mina kodumun zevk sefa duskuni yalancilari allah hepinizin burnunu surt-e-cek din allah diyip insanlari burda somurmek kolay bakalim obur tarafta ne bok yiceksiniz.
  4 -1 ... amekaa
 9. 9.
  sadece sucukçu muhasebecisi efendimiz hazretlerinin değil, yandaşlarının da görüşüdür.
  1 -1 ... rumeli71
 10. 10.
  bırakın halife ömeri beni başkan yapın sucukçunun aldığı son uçağı götüne sokayım. evet. birde bildiğim kadarıyla o oyunda sadece ihtilal yapılabiliyormuş.
  2 -1 ... baba kreyzi